2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2018. Június 08. 11:30, péntek | Helyi
Forrás: OrientPress

Sokkal melegebb az Adria az ilyenkor szokásosnál

Még csak június eleje van, de az Adriai-tenger hőmérséklete már sok helyen a főszezoni értékeket mutatja a horvát tengerparton - írja az infostart.hu.

A legtöbb magyar még mindig a horvát tengerpartot választja, ha tengerről van szó. Most, június elején abban a különleges helyzetben lehetnek az Adrián strandolók, hogy a főszezonra jellemző vízhőmérsékleteket élvezhetnek előszezoni árakon - írja a Nyárilap.

Horvátországban már az április és május is szokatlanul meleget hozott.
Áprilisban már 30 fokot mértek, májusban pedig hosszabb időszakon keresztül uralták a tengerpartot a 25 és 30 fok közötti maximumok.

Egyre többen merészkedtek ki a strandokra, a szokásosnál hamarabb beindult a strandszezon.

Az Ocean-Lab, a klímaváltozást vizsgáló európai-mediterrán intézet legutóbbi jelentése szerint az Adria számos helyen 3 fokkal melegebb az ilyenkor szokásosnál.

A Horvát Meteorológiai Intézet számos ponton méri a tengervíz hőmérsékletét a nap bizonyos időszakaiban. A hőmérsékletet a vízfelszín alatt 30 centiméterrel mérik, egy olyan helyen ahol a vízmélység eléri a 180 centimétert.

Címkék: Adria, Horvátország

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.