2024. szeptember 28, szombat - Vencel

2024. Június 18. 09:38, kedd | Helyi
Forrás: batthyanysuli.hu

Space Challenge 2024. Ötletek az űrkutatás témájában

A Pécsi Kulturális Központ, a Pécsi Tudományegyetem, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium közös szervezésében a 2023-2024-es évre Space Challenge 2024 néven országos versenyt hirdetett.

A 7-8. osztályos korosztályban Szűcs Ferenc, a Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium 8. osztályosa és öccse, Szűcs Gergő, a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános iskola 7. osztályos tanulója, "Rendszerleíró-adatbázis szerkesztők" csapatnévvel I. helyezést értek el.

A díjakat 2024. június 13-án az egyetem szenátusi termében adta át Prof. dr. Fedeles Tamás oktatási rektorhelyettes, történész és dr. Schlégl Ádám, a „Hunor-Magyar Űrhajós Program” tagja, ortopéd szakorvos.

Pályázatukról a zsűri kritikája kiemelte az aprólékos, figyelmes munkát, a videó anyag részletes vágási és az animációk gondos kidolgozási fázisait. Külön kiemelték a hozzá csatolt videojátékterv ötletességét.
Gratulálunk a fiúknak!

Forrás: Szűcsné Vetró Mónika

2024. Szeptember 27. 11:52, péntek | Helyi

Rajzolj és / vagy fuss!!!

A Jogging Plus Sportegyesület már megkezdte az idei Szilveszteri Futás szervezését, melyhez immáron hetedik éve kapcsolódik rajzpályázat is.

2024. Szeptember 27. 08:50, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Szeptember 27. 08:38, péntek | Helyi

Ültessünk fát közösen! – ingyen igényelhető díszfa csemete az önkormányzatnál

Az egyre melegebb nyarak és hosszabb aszályos időszakok miatt pusztuló városi fák mind sürgetőbbé teszik újabbak telepítését a környezetünkben.

2024. Szeptember 25. 17:11, szerda | Helyi

Szép eredmény ért el Dobos Eszter a hétvégi díjugratáson

2024. szeptember 21-én, szombaton a kiskunfélegyházi Zöldmező Lovassport Egyesület Simonpusztára látogatott, ahol az MLSZSZ sorozat döntője zajlott.