Városlista
2026. június 18, csütörtök - Levente

Hírek

2016. December 26. 11:00, hétfő | Helyi
Forrás: hazipatika.com

Súlyos átverések az egészségügyi szűréseken

Súlyos átverések az egészségügyi szűréseken

Továbbra is meglehetősen sok ember esik csalók áldozatául

akik a jogszabályi előírások szigorodása óta nem termékbemutatók, hanem ingyenes egészségügyi szűrések során árulják kedvezményesnek feltüntetett, de meglehetősen drága termékeiket.

A meghívók immár rendszerint egy-egy díjmentes egészségvizsgálatra szólnak. Itt magukat orvosnak kiadó csalók egészségügyi eszközökkel vizsgálják meg a vendégeket, a kiértékelés alatt pedig ugyanúgy előadást tartanak, mint korábban. Ezután valamilyen betegségre hivatkozva adják el a termékeket több százezer forintért- írja az MNO.

Kedvezménnyel - dupla áron
A lapnak nyilatkozva Kóródy Dávid, a Budapesti Békéltető Testület vezetője elmondta, a tilalom ellenére is többször találkoznak olyan esetekkel, amikor a fogyasztókkal helyben, a rendezvényen kötöttek hitelszerződést a vásárlás fedezésére, majd később már végrehajtóval fenyegetőztek a korábban magukat orvosnak kiadó csalók.

A termékbemutatókra vonatkozó előírások változásával az idei évtől már nem lehetne hitelt igényelni a bemutatók helyszínén. Tilos továbbá a rendezvényekhez kapcsolt értékesítés kapcsán az ajándék, az árengedmény és a sorsolás reklámja, magyarul mondva nem szabad ajándéksorsolást reklámozni, és nem mondhatják egy termékre, hogy ingyen van, ha utána mégis fizetni kell érte. Ennek ellenére ezeket a fogásokat továbbra is alkalmazzák a cégek, így kerülhet például egy 700 ezer forintért árult termék csak 300 ezer forintba, miközben a valós értéke a 150 ezret sem éri el.

Drága átverés
Az érintett cégek gyakran azzal utasítják vissza utólag a vásárlók reklamációját, hogy az üzletet valójában a cég székhelyén, telephelyén vagy üzletben kötötték meg. Ezekben az esetekben ugyanis nem kötelesek visszavenni a terméket az átvételt követő 14 napon belül. A békéltetőtestületi eljárás során viszont gyakran előfordul, hogy nem tudják bizonyítani az igazukat ezek a vállalkozások - olykor engedélyük sincs az adott áru forgalmazására.

Kóródy Dávid szerint a becsapott ügyfelek rendszerint több százezer forintos anyagi sérelemről nyújtanak be panaszt a testülethez.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 11:42, péntek | Helyi

Vasárnap országos vásár Kiskunfélegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. június 14. (vasárnap).

2026. Június 11. 14:12, csütörtök | Helyi

Elektromos rollerek használatának korlátozását kezdeményezi a városvezetés

A tegnapi napon súlyos elektromos rolleres baleset történt a Kossuth Lajos utcán. A sérültnek ezúton is mielőbbi és teljes felépülést kívánok.

2026. Június 11. 14:05, csütörtök | Helyi

Anyakönvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják