Városlista
2025. május 15, csütörtök - Zsófia

Hírek

2011. Szeptember 22. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Szarvasgomba ünnep lesz Gödöllőn

Szarvasgomba ünnep lesz Gödöllőn

Jó száz esztendeje nagyhatalomnak számított Magyarország, ha szarvasgombáról volt szó, ám az ínyenc lakomák csúcsának számító illatos csemege lassan feledésbe merült.

Gödöllőn október 1-én és 2-án őszi szarvasgomba ünnepet tartanak: a rendezvényt tavaly hívta életre hagyományteremtő céllal a Dunakanyar Szarvasgombász Egyesület. A gombászás híveit az Erzsébet királyné szállodába és a város megújult főterére várják.

Gödöllőn mindig is fontos szerepet játszott a szarvasgomba, igaz főleg az uralkodó osztály fogyasztotta. Ferenc József, Erzsébet királyné, de már Mária Terézia is fogyasztotta. Most ismét itt élesztik fel ennek a különleges fűszernövénynek a hagyományát ahol lehetőség nyílik mindenkinek, hogy megismerje, megkóstolja.

A szervezők célja feléleszteni a szarvasgomba fogyasztásának kultúráját. Hazákban jelenleg 160 szarvasgombafajt tartanak nyilván, ám ebből csak hat-nyolc alkalmas emberi táplálékul. Érdekesség, hogy minden évszaknak meg van a saját szarvasgomba fajtája, így ezt a különlegességet szinte mindig be lehet szerezni.

Mindent megtudhatnak a magyar különlegességnek számító homoki szarvasgombáról, amiből még desszertet is készítenek. Találkozhatnak az első magyar, szarvasgombás termékeket gyártó cég képviselőjével, s az avarban az illatos finomság után kutató kutyákat is megcsodálhatják a Gödöllőre látogatók.

Az ínyencek sem csalódnak: a földben rejtőző különlegességgel ízesített ételekből kóstolót is tartanak a szervezők. Míg a szülők ízélményeket szereznek, a kicsikre gyerekprogramok várnak.

Természetesen a szarvasgombás étkek mellett gondoltak azokra is, akik megszomjaznának, így a szarvasgomba fesztivál mellett társrendezvényként borfesztivált is tartanak, ahol a látogatók megismerkedhetnek valamennyi borvidékkel, és meg is kóstolhatják az ott készített nedűt.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli

2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!

Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.

2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.

2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld

HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén

A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.