2024. június 30, vasárnap - Pál

2024. Június 28. 10:16, péntek | Helyi
Forrás: Városüzemeltetési Osztály

Tájékoztató földi szúnyoggyérítésről

Ezúton értesítjük a lakosságot, hogy településünk területén földi úton történő szúnyoggyérítés kerül elvégzésre.

A kezelés pontos időpontja: 2024. július 2. napján, napnyugta utáni órákban. Pótnapok: 2024. július 3., 4. napjai, ugyanebben az időben.

Alkalmazott készítmény: Deltasect Plus 1,2 ULV szúnyogirtó szer, vagy Deltasect Plus 20 ULV szúnyogirtó koncentrátum.

A készítmény a kijuttatott csekély mennyiségben (0,6 liter/hektár) kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, hatóanyaga néhány óra alatt lebomlik.

A lakosság részére javasolt intézkedések:
A szabadban tárolt gyermekjátékokat, élelmiszereket, evőeszközöket, a szabadban szárított ruhákat, a kezelés napján javasolt összegyűjteni vagy letakarni. A kezelés idejére és az azt követő 1 órában javasolt az ablakokat, ajtókat zárva tartani és a külső levegőt bejuttató mesterséges szellőztető berendezéseket kikapcsolni. A kezelt területen termő zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztás vagy feldolgozás előtt ajánlott megmosni. A kezelést végző gépkocsi közvetlen közelében tartózkodni nem szabad.
A szabadban, fedetlenül tárolt vízgyűjtő edényekben, a különböző tárgyakban megülő esővízben akár egy hét alatt is kifejlődhetnek a szúnyoglárvák. A szúnyogirtó kezelés kiegészítéseként ajánlott, hogy az ingatlantulajdonosok szüntessék meg, rendszeresen ürítsék vagy takarják le az épületek körüli kisebb, pangó vízgyülemeket.

Városüzemeltetési Osztály

2024. Június 30. 07:36, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. június 30. - Templomunk búcsúünnepe.

2024. Június 30. 07:35, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. június 30. - Évközi 13. vasárnap.

2024. Június 30. 07:22, vasárnap | Helyi

Megnyerték az idei aratóversenyt a selymesiek

Kiskunfélegyházát 40 fő képviselte a Jászapátin megrendezett Hármaskerületi Kézi Aratóversenyen. A SELYMESÉRT EGYESÜLET kiváló munkával szerezte meg az első helyezést!

2024. Június 28. 15:35, péntek | Helyi

Ezt hozza a hétvége időjárása

Viharok után kánikula, vasárnap akár 37 Celsius fok is lehet.