2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Március 23. 13:12, csütörtök | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Támadó vérszívók

Itt a tavasz, újra támadnak a kullancsok.

Bár a szakemberek rendre figyelmeztetnek, miszerint a kullancsencephalitis elleni védőoltássorozatot még a télen érdemes elkezdeni, hogy a szezonra kialakuljon a védettség, sokan mégis csak a jó idő beköszöntével kapnak észbe.

Szerencsére még akkor sem késő. Az alapimmunizálás három oltásból áll. Az első után 1-3 hónappal kell felvenni a másodikat, majd – oltóanyagtól függően – újabb 5-12 vagy 9-12 hónap múlva a harmadikat. A megfelelő védelem érdekében a teljes oltási sort be kell adni, majd az ismétlő oltásokról sem szabad megfeledkezni, hiszen azok teszik lehetővé a hosszú távú védelmet – figyelmeztetnek az orvosok. Az elszaporodó vérszívók nemcsak az erdőkben, hanem már a városi parkokban, a ház mögötti kertben, játszótereken, sportpályákon is megtalálhatók, s akár túrázás, kocogás, kutyasétáltatás során is támadhatnak. Érdemes azonnal eltávolítani őket, mert minél hosszabb időt töltenek a bőrben, annál nagyobb a fertőzés veszélye.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból