2024. április 27, szombat - Zita

2015. Február 22. 08:01, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István templom

Templomi Hírek

Szent István Templom hírei Nagyböjt 1. vasárnapján.

TEMPLOMI HIRDETÉS

2015. február 22.

NAGYBÖJT 1. VASÁRNAPJA

SZENT ISTVÁN TEMPLOM

1. Nagyböjtben minden héten, pénteken és vasárnap keresztutat végzünk, pénteken az esti szentmise után, vasárnap pedig az esti szentmise előtt 5 órakor. Várjuk a csoportok, közösségek jelentkezését keresztút végzésére.
  2. Előkészítő tanfolyamot szervezünk azoknak a felnőtteknek, akik nincsenek megkeresztelve, nem voltak elsőáldozók, nem bérmálkoztak. Érdeklődni és jelentkezni lehet a Plébánián.
  3. Nagyböjti lelkigyakorlatos beszédek lesznek templomunkban március 19-én 20-án, és 21-én az esti szentmisében. A beszédeket Pál Csaba Petőfiszállási pálos atya mondja.
  4. Kérjük a kedves híveket, ha anyagi lehetőségeik engedik, fizessék be az éves egyházi adót. Az egyházi adó aktív dolgozók esetében 4000 Ft, nyugdíjasok esetében 3000 Ft. évente személyenként. Az egyházi adót be lehet fizetni a Plébánián és postai csekken, melyek az újságos asztalról elvíhetőek.
  5. A személyi jövedelemadó 2X1 % - ról mindenki maga rendelkezik. Az egyik 1 % a Katolikus Egyház javára a másik 1 % valamely civil szervezet, alapítvány javára ajánlható fel. Kérjük a kedves híveket adójuk 2X1 % - val támogassák ezeket a szervezeteket!
  6. Most a szentmise végén lesz hamvazás.
Címkék: hírek, hirdetések, templom

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi