2024. július 27, szombat - Olga

2018. Október 24. 10:29, szerda | Helyi
Forrás: baon.hu

Tilos közterületen alkoholt inni Félegyházán

A jövőben – néhány kivétellel – tilos a város közterületein alkoholt fogyasztani - írja a baon.hu.

A közterületen történő szeszesital-fogyasztás korlátozásáról legutóbbi ülésén döntött a helyi képviselő-testület. A rendelet megalkotását a kiskunfélegyházi rendőrkapitányság vezetője szorgalmazta, mivel az utóbbi időszakban megszaporodott a közterületen történő szeszesital-fogyasztással összefüggésbe hozható rendbontások száma, a rendőrség viszont a szeszes ital közterületi fogyasztását csak akkor tudja szankcionálni, ha az önkormányzat ezt rendeletben szabályozza. Az új rendelet szerint a közterületen történő alkoholfogyasztás tilosnak minősül, ezért szabálysértésnek számít, vagyis büntethető.

Fotó: illusztráció

2024. Július 24. 15:18, szerda | Helyi

A hosszú élet titka: a sport és az egészséges táplálkozás

Legalábbis ezt vallja Szigeti Ferenc, aki a napokban töltötte 90. életévét.

2024. Július 21. 09:08, vasárnap | Helyi

Nemzetközi versenyen szerepeltek sikeresen a félegyházi birkózók

Nemzetközi utánpótlás szabadfogású versenyt rendezett a Budapesti Vasas, ahol több európai országból és az USA-ból is érkeztek versenyzők.

2024. Július 21. 09:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból