Hírek
2012. Február 21. 07:17, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Titkosítják a módosított madárinfluenza vírust

Az ENSZ veszélyességre hivatkozva titkosításra javasolja azt a két tanulmányt, amely felfedi, hogy a kutatók hogyan módosították a madárinfluenza vírusát
Méghozzá úgy, hogy az emberről is továbbterjedhessen - tájékoztat a BBC a WHO (Egészségügyi Világszervezet) jelentése alapján.
A szervezet azért döntött így, mert a kutatók által előállított mutáns vírusok emberről emberre is terjedhetnek, szemben a természetben előforduló madárinfluenzával. A döntéssel azt akarják megelőzni, hogy illetéktelenek kezébe kerüljön az információ, s így emberi világjárvány törjön ki.
A WHO nemzetközi szakértőkkel és amerikai biztonsági tisztségviselőkkel tartott konzultációt, miután arra a megállapodásra jutottak, hogy közegészségügyi okból jelen esetben alaposabb kockázatelemzést kell készíteni, s addig nem lehet kiadni a témakörről készült tanulmányokat.
A WHO a munkájukat bemutatni vágyó tudósok és az amerikai kormány közötti vitában foglalt állást. 'Teljesebb körű elemzés kell a vírussal kapcsolatos kutatások kockázatairól' - mondta Gregory Hartl szóvivő.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 13. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor a Bank of China elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten tárgyalt Ko Haj-csiaoval, a Bank of China elnökével - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Május 13. 07:22, kedd | Belföld
Főpolgármesteri Hivatal: Karácsony Gergely felmentette a BKV vezérigazgatóját
Karácsony Gergely főpolgármester felmentette Bolla Tibort, a BKV vezérigazgatóját - közölte a Főpolgármesteri Hivatal hétfőn késő délután az MTI-vel.
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Megtartották az Élet menetét Budapesten
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Jellemzően napos, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a héten
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a jövő héten: egyes helyeken hajnalban akár 0 Celsius-fok körülire is lehűlhet a levegő, napközben 14-20 fok várható.