2024. május 14, kedd - Bonifác

2017. December 09. 15:04, szombat | Helyi
Forrás: police.hu

Tíz perc alatt elfogták

A kiskunfélegyházi rendőrök őrizetbe vették a kecskeméti betörőt.

Ismeretlen elkövető 2017. december 8-án 23 óra 30 perc körül az egyik kiskunfélegyházi cég irodájába akart betörni. Az ingatlan hátsó bejárati ajtaját berúgta, ekkor megszólalt a riasztó, ezért az ismeretlen tettes a helyszínt elhagyta.
A közelben szolgálatot teljesítő rendőrök a riasztóberendezés hangját észlelve intézkedés alá akarták vonni aférfit, aki ekkor futni kezdett. Futás közben a kezein lévő kesztyűket levette és eldobta.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Közterületi Támogató Alosztályának járőrei tíz percen belül elfogták P. Józsefet.
A nyomozás során kiderült, hogy az irodában közel tízmillió forint készpénz volt egy páncélszekrényben.
A kiskunfélegyházi nyomozók a 37 éves kecskeméti férfit lopás bűntett kísérlet elkövetésének megalapozott gyanúja miatt kihallgatták, őrizetbe vették és előterjesztést tettek előzetes letartóztatásának indítványozására.

2024. Május 14. 10:58, kedd | Helyi

A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum nyerte az Év emlékhelye díjat

Átadták az Év emlékhelye díjat, amelyet 11 pályázó közül a Petőfi Emlékmúzeum nyert el.

2024. Május 14. 10:47, kedd | Helyi

Lakitelek - Felavatták Yunus Emre török költő szobrát

A török irodalom meghatározó, 13. században alkotó személyiségének állítottak emléket a Hungarikum Ligetben.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi

Megérkeztek az iskolákba a gyerekek digitális fejlődését elősegítő laptopok

Folytatódik a 2022. tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program.