2024. április 26, péntek - Ervin

2022. Január 11. 15:09, kedd | Helyi
Forrás: Kószó Éva

Óriási sikerrel zárult a jótékonysági futóverseny Félegyházán

Harmincadik alkalommal rendezte meg a Jogging Plus Sportegyesület a hagyományos szilveszteri futóversenyét Kiskunfélegyházán december 31-én.

Az idén először 3 helyszínen lehetőséget biztosítottak a szervezők előnevezésre, melyet közel 280 sportoló igénybe is vett.
Természetesen a rendezvény napján a Kossuth utca végén álló tűzpiros ROLLSPED kamionban kialakított rendezvény központ melletti téren még lehetőség volt a helyszíni nevezésre

A rendezvény célja volt, az egészséges életmód népszerűsítse és a futás örömeinek megismertetése korra, nemre tekintet nélkül. Egy kis buli, sportos ráhangolódás az év búcsúztatásra. A korábbi évekhez hasonlóan egyben jótékonysági futás is volt, mivel a nevezési díjak és a felajánlások 100 %-ban Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvodák eszközeinek bővítésére, fejlesztésére fordítódnak.

“Zárjuk együtt az évet egy jó cselekedettel! Támogassuk futva az ÓVODÁS gyermekeket!" – mottóval megrendezett eseményen a tavaszias időben 515 –en álltak rajthoz és több százan szurkoltak és lelkesítették a futókat.

A gyermek programot Rosta Ferenc alpolgármester, míg a nagy rendezvényt Csányi József polgármester nyitotta meg.

A futamokat Balla László alpolgármester és Szűcs-Szabó Sándor a Rollsped Kft. ügyvezetője indították.

Az óvodások 200 métert, az általános iskolások alsósai 400 métert, a nagyobbak 1000 métert és a Szilveszteri jótékonysági távon indulók 2200 métert futottak egy fantasztikus és lelkes közönség előtt.

A rajtok előtt közös bemelegítést Simon Hajnalka Jumping Fitness trénenre tartotta, mely nagyon jó hangulatot teremtett.

Minden egyes befutó a DÉL – 100 Kft. és a TESCO hipermarket támogatásaként sportszeletet kapott.

Minden résztvevő a célban a Félegyházi Tej Kft. jóvoltából Túró Rudit vehetett át.

A lelkes szurkolóknak és a távokat teljesítő futóknak a Polgármesteri Hivatallal szembeni téren felállított standnál FORNETTI süteményt, és a SZIKRA VILL Kft. által készített meleg teát kínáltak a szervezők.

Az eredményhirdetéskor a kupákat, oklevelet, ajándékcsomagokat az óvodásoknak Csányi József polgármester, a 2014-2015 korosztálynak Bozsó István Szuperinfó vezetője, a 2012-2013 korosztálynak Vidács József Fornetti Kft. képviselője, 2010-2011 korosztálynak Virág Sándor Félegyházi Tej Kft. képviselője, 2008-2009 korosztálynak Lajos Norbert Nor-Bike Kft. ügyvezetője, 2006-2007 korosztálynak Morvai Szilveszter az OTP Bank Nyrt. fiókigazgatója, a Szilveszteri jótékonysági táv győzteseinek Szűcs-Szabó Sándor a Rollsped Kft. ügyvezető igazgatója és Csányi József polgármester adták át.

Az idén először nem csak az első 3 helyezett vehetett át díjat, hanem a Dél-100 Kft Nagykereskedelmi Raktáráruház nagylelkű felajánlásaként a 4., 5. és 6. helyezett is ajándékcsomagot kaphatott az oklevél mellé.

A díjazás után a nevezésekből és a támogatói jegyekből befolyt 567.000,-Ft adományt Csányi József polgármester és Szűcs-Szabó Sándor a Rollsped Kft. ügyvezetője adta át Feketéné Csányi Editnek és Fricska Gyöngyinek a Kiskunfélegyházi Napközi Otthonos Óvodák képviselőinek. Az adomány átadásakor a Csányi József 200.000 Ft-ot ajánlott fel az Óvodáknak és így 767.000,-Ft lett a jótékonysági futás eredménye, melyet az óvodák megkaptak.

A sportesemény zárásaként a sok támogató felajánlásainak köszönhetően a futók rajtszámai és támogatójegyek tombolasoroláson vehettek részt. A NOR-BIKE Kft. által felajánlott fődíj, egy gyermek kerékpár Csordás Mátéhoz került.

Külön köszönet polgárőrségnek, a mentőknek, akik maximálisan biztosították a verseny biztonságos lebonyolítását.

A rendezvény sikeréhez nagymértékben hozzájárultak az egyesületben sportoló gyermekek szülei önzetlen segítségükkel!

A rendezvény főtámogatója:
Rollsped Kft.

A rendezvény kiemelt támogatói:
Dél-100 Kft.
Fornetti Kft.
Norbike Kerékpárüzlet és Szerviz
OTP Bank Nyrt.

A rendezvény további támogatói:
Center Gym
Csongrád Megyei és Bács Kiskun Megyei Szabadidősport Szövetség
Dávid Sportbolt
Fábián Cukrászda
Félegyházi Közlöny
Félegyházi Tejüzem
Félegyházi Termál Parkfürdő
Fornetti Altro
Hideg Norbert - méhész
Juhász ital és édesség diszkont – Horváth Z. u.
Juhász Papír Bőrdíszmű Játéküzlet
Jumping Fitness - Simon Hajnalka
Kis Virág Kerámi aStúdió
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata
Kiskunfélegyházi Képző- és Iparművészeti Egyesület
Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
Kiskunfélegyházi Polgárőr Egyesület
TESCO Hipermarket
TOURINFORM Kiskunfélegyháza
Varázskuckó
Zolinho Egészségsziget - CHIROPRAXY csontkovács (Kürtösi Zoltán)

Gratulálunk minden résztvevőnek és hálásan köszönjük Kiskunfélegyháza lakosságának, vállalkozóinak támogatását!

Hajrá Félegyháza, hajrá Jogging!

Eredmények kategóriaként, nemenként:

2016 és fiatalabbak (200 m)
1. Bárány Eszter

2. Lőrincz Nóra

1. Horváth Benedek
2. Benő Áron

Jótékonysági szilveszteri táv - 2006 és fiatalabb (2200 m)
1. Karsai Hédi
2. Szénászky Hanna
3. Szórád Hanna
4. Rekedt-Nagy Panna
5. Lőrincz Nóra