2024. szeptember 8, vasárnap - Mária

2024. Május 27. 07:58, hétfő | Helyi
Forrás: Cs.Adrienn

Több mint hétszázan neveztek a Kiskun Kupa utcai futóversenyre

Évről-évre egyre népszerűbb a Városalapítók Hete rendezvénysorozatának sporteseménye, melyet a Jogging Plus Futóklub már harmadik alkalommal Petőfi Emlékfutamként hirdetett meg.

Május 25-én (szombaton) mintegy hétszázan álltak rajthoz, hogy együtt fussanak Kiskunfélegyháza csodálatos belvárosában. Testvérvárosunkból összesen harminchatan neveztek, emellett az ország minden szegletéből és a határon túlról is érkeztek versenyzők.

Elsőként az Ifjú titánok teljesítették a kiírt kétszáz métert, majd az életkorral arányosan növekedni kezdtek a távok is, egészen ezer méterig. A Talpra magyar! váltón háromfős csapatok indultak, akiknek egyénenként valamivel több mint hatszáz métert kellett teljesíteniük, így jött ki az 1848 méter. A Petőfi-futamon három távon lehetett nevezni: öt, tíz és huszonegy kilométer. Itt először a leghosszabb távot választók rajtoltak, néhány perc múlva a tíz kilométeresek, majd újabb pár perc múlva pedig az öt kilométeresek. Végül – idén először - a gyalogosok sora zárta a sort, így az idősebbek és a babakocsival érkezők sem maradtak ki a versenyből. Közel százan választották az utcai futóverseny ezen formáját.
Minden célba érkező fából készült gravírozott érmet és befutó csomagot kapott, melyben péksütemény, műanyag pohár, üdítő és kedvezményes fürdőbelépő volt.

Eredmények

2019 előtt született lányok: 1. Kovács Zara, 2. Blum Effi, 3. Véninger Violetta. Fiúk: 1. Németh Milán, 2. Földi Zsolt, 3. Dobó Dominik.

2018-2017-es lányok: 1. Réczicza Natália, 2. Lugosi Zsófia, 3. Molnár Natasa. Fiúk: 1. Kollár Gellért, 2. Pót Marcell, 3. Tóth Bende.

2015-2016-os lányok: 1. Bibok Eliza Flóra, 2. Terjéki Natália, 3. Kiss Anna.
Fiúk: 1. Dusa Máté, 2. Blum Ben, 3. Zöldi Vencel.

2013-2014-es lányok: 1. Farkas Lilla, 2. Gál Franciska, 3. Kiss Eszter.
Fiúk: 1. Pót Damján, 2. Papp Nimród, 3. Törtelei Benedek.

2011-2012-es lányok: 1. Ramocsa Zsófia, 2. Karsai Zoé, 3. Ördög Virág.
Fiúk: 1. Borbás Tamás, 2. Menyhárt Áron, 3. Szórád Kenéz.

2009-2010-es lányok: 1. Karsai Hédi, 2. Szórád Hanna, 3. Bíró Lili.
Fiúk: 1. Kovács Mátyás, 2. Zsigó Attila, 3. Kocsis Krisztián.

Váltó

54 év alatti nők: 1. KÖZGÉ (Kiss Anna, Majoros Mariann, Farkas Dorina),
2. Boszik (Beck Tamara, Sipos Hanna, Sipos Nóra), 3. Jogging csajok (Farkas Lilla, Gál Franciska, Kiss Eszter.

Férfiak: 1. Tornádó (Kovács Mátyás, Rádi Gellért, Benő Áron), 2. Szélvész (Zsigó Attila, Kosztolányi Ferenc, Rádi Zénó), 3. FTSI (Kovács Áron, Pót Domján, Tóth Dániel).

54 év feletti nők: 1. Hamvas csirkemellek (Fekete-Setény Tamara, Tóth Bata Marianna, Czakó Krisztina), 2. Jogging Angyalok (Eszik Katalin, Szórád-Szél Hanna), Gálfi Szilvia), 3. NéRaVa (Németh Tímea, Rajcsány Helga, Varga Györgyné).

Férfiak: 1. Keménytarhonyák (Bense Marcell, Herédi-Szabó Péter, Molnár István), 2. Spongya (dr. Fricska Nagy Adrienn, Zoé Podromou, Fricska Nagy Ádám), 3. Jogging Ördögei (Tóth Csaba, Szórád Norbert, Beck Szilád).

5 km

Nők: 1. Kovács Zita (Martfű) 2. Patzier Lilla, 3. Karai Hédi (mindkettő Kiskunfélegyháza).

Férfiak: 1. Simon Péter (Szeged), 2. Kosztolányi Ferenc (Csongrád), 3. Magony László (Kiskunfélegyháza).

10 km

Nők: 1. Rehócsin Flóra (Budapest), 2. Comiotto Lara (Feltre, Olaszország), 3. Novák Csenge (Kiskunfélegyháza).

Férfiak: 1. Kozák István (Kengyel), 2. Fodor Bence (Kiskunfélegyháza)
3. Farkas Gábor (Abádszalók).

21 km

Nők: 1. Szekeres Mónika (Deszk), 2. Olasz Anita (Helvécia), 3. Dr. Fricska Nagy Adrienn (Kiskunfélegyháza).

Férfiak: 1. Szurmik Attila (Kiskunfélegyháza), 2. Horváth Péter (Szeged), 3. De Col Luciano (Feltre, Olaszország).