Hírek
2023. Június 13. 10:18, kedd |
Helyi
Forrás: F. Adrienn
További vállalkozások segítik a duális képzés sikerét a Mezgében
A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola pék, pék-cukrász, sütő-cukrász technikus képzéseinek gyakorlati oktatása már eddig is a duális formában valósult meg.
Júniustól pedig a mezőgazdasági szakmákban is külső gyakorlati helyszíneken zajlik majd a képzés. A gazda szakmát a Kiskun Farm Kft.-nél fogják gyakorolni, a lovászok képzésébe a Fekete Lovastanya kapcsolódik be, a hentesek gyakorlati helyszínéül pedig a Marton Húsüzem fog szolgálni. Mindhárom helyen munkaszerződéssel várják a Mezgés tanulókat a tizedik osztálytól, ami természetesen anyagilag is jobban megéri a fiataloknak, hiszen a 10-60 ezer forint körüli ösztöndíjnál magasabb összeg (bruttó 100.000 Ft) üti a markukat a jól végzett munkáért.
Rózsa Páltól, a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum és Szakképző igazgatójától megtudtuk, hogy az iskola – termelő tevékenységet folytató tangazdaságot és tanüzemet működtető intézmény lévén - júniusban duális képzőhelyként kapcsolódott be a Déli Agrárszakképzési Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft. tevékenységébe. A fiatalok széles körű elméleti és gyakorlati képzését segítik elő a jövőben a külső gyakorlóhelyek, ahol az iskolainál korszerűbb eszközökkel, berendezésekkel és modernebb technológiákkal ismerkedhetnek meg.
A képzésbe bekapcsolódó cégeknek, üzemeknek is előnyös ez az összefonódás, hiszen megoldódik a munkaerőhiányuk, illetve miután a fiatalok megismerkednek az általuk alkalmazott technológiával, tapasztalatot szereznek a telephelyen végzett munkafolyamatok és követelmények terén, talán hosszú távú munkaerőként is lehet majd tekinteni rájuk.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 01. 09:47, kedd | Helyi
Óvodai beiratkozás Kiskunfélegyházán
Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy a Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda tagintézményeibe a 2025/2026. nevelési évre az alábbi időpontokban lehet beíratni gyermekeiket:
2025. Március 30. 10:31, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
2025. március 30. - Nagyböjt 4. vasárnapja (Laetare-vasárnap)
2025. Március 30. 10:29, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. március 30. - Nagyböjt 4. vasárnapja
2025. Március 28. 14:18, péntek | Helyi
Országos problématérképet készít a HÖOK
A magyar felsőoktatás jövője a hallgatók tapasztalatain és igényein is múlik, ezért a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) országos fórumsorozatot indít \"az egyetem ilyen:\" címmel.