Városlista
2023. október 3, kedd - Helga

Hírek

2023. Szeptember 14. 16:47, csütörtök | Helyi

Turul Koppányok szerveztek és versenyeztek

Turul Koppányok szerveztek és versenyeztek

2023. szeptember 10-én a Kiskunfélegyházi Parkerdőben rendezte meg a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület, a jubileumi 50. Tűzmadár íjászversenyét, amely egyben a 2023-as versenysorozat döntő versenye is volt. Vénasszonyok nyarához méltóan ragyogó napsütéssel ajándékozta meg a Teremtő a Koppányokat és a hozzájuk látogatókat.
A jubileumi esemény az ötvenes korosztály köszöntésével kezdődött, ezután Kiss Ákos Jenő dalénekes vezette Himnusz után Csányi József Wass Albert versét szavalta. Majd Dinnyés Gyula köszöntő szavai után, a Koppányok örökös megnyitója, Dr. Kapus Krisztián nyitotta meg az íjászversenyt. A megmérettetésre 110 nevezés érkezett, és 104 íjász állt lőállásba.

A Koppányok eredményei a következők lettek:

Modern pusztai íjjal: Füleki Bianka 1., Keserű Szilvia 1., Csányi József 3., Szólya Imre 4., Bicskeiné Csányi Mária 4., Kövecses Zsuzsanna 6., Kis Csaba 7., Szeibert Imre 8., Kiss Tibor 10., Boldog Bence 11., Bicskei István 12., Csatlós Norbert 14., Nagy Zoltán 17. helyen végzett.

Vadászreflex íjjal: Varga-Bene Olívia 1., Füleki Nikolett 1., Balanyi Sándor 1., Zoboki Csenge 2., Tamáskovics Gyula 2., Fekete Boglárka 3., Dinnyés Gyula 3., Patyi Norbert 5., Füleki Imre helyezett lett.

Barebow íjjal: Tóth Milán 1., Tóth Mihály 1., Elekes Lajos 2., Nyári István 2.,

A 2023-as Tűzmadár Versenysorozat összesített eredménye alapján a Koppányok helyezései:

Modern pusztai íjjal: Keserű Szilvia 1., Füleki Bianka 1., Szólya Imre1., Bicskeiné Csányi Mária 1., Csányi József 2., Szeibert Imre 4., Kövecses Zsuzsanna 4., Boldog Bence 5., Kis Csaba 5., Nagy Zoltán 10.,

Vadászreflex íjjal: Varga-Bene Olívia 1., Füleki Nikolett 1., Patyi Norbert 1., Zoboki Csenge 2.,Tamáskovics Gyula 2.,

Barebow íjjal: Elekes Lajos 1.helyen végzett.

2023. szeptember 09-én a Bács-Kiskun Vármegyei Szent Hubertus Vadász- és Horgásznapon vettek részt a Koppányok Petőfiszállás-Pálosszentkúton. A színvonalas országos rendezvényen a megnyitó ünnepségen díszsorfallal, azt követően pedig délutánig tartó íjásztatással szórakoztatták a kilátogató vendégeket.

2023. augusztus 26-án, a Kiskunfélegyházi Repülőtéren versenyeztek a Koppányok a Dél-Alföldi Régiós VS. 5. fordulóján.

Eredmények:
Vadászreflex íjjal: Varga-Bene Olívia 1., Zoboki Csenge 2., Fekete Boglárka 2., Tóth Milán 8., Patyi Norbert 10. helyen zárta a versenyt.

Modern pusztai íjjal: Szólya Imre 3., Bicskeiné Csányi Mária 3., Szeibert Imre 6., Csatlós Norbert 15. helyen végzett.

Barebow íjjal: Tóth Mihály 2. helyezett lett.

Kis Mónika
Koppány íjász

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2023. Október 03. 12:51, kedd | Helyi

Baleset az M5-ös autópályán Kecskemét térségében

Egy tehergépjármű és két személyautó ütközött össze Kecskemét térségében.

2023. Október 03. 12:48, kedd | Helyi

Breaking! Krausz Ferenc kapja a fizikai Nobel-díjat!

Krausz Ferenc, Pierre Agostini és Anne L\'Huillier kapja idén a fizikai Nobel-díjat.

2023. Október 02. 16:42, hétfő | Helyi

Illegális baromfiállományt számolt fel a hatóság

Egy Bács-Kiskun vármegyei állattartó telepen illegális állattartás gyanúja miatt tartott ellenőrzést az illetékes kormányhivatal.

2023. Október 02. 15:40, hétfő | Helyi

Vasárnapi harangszó

A vasárnapi misén hallgathatták meg a jelenlévők az aktuális megelőzési információkat.