2024. május 6, hétfő - Ivett

2017. Február 08. 08:50, szerda | Helyi
Forrás: hirado.hu

Új Facebookos ötlettel verik át a felhasználókat

Bár a módszer amerikai, jobb tudni róla. Nem létezik semmilyen Facebook ügyfélszolgálat, ne is próbáljuk felhívni.

Számítások szerint a Facebook egymillárdnál több napi felhasználót tudhat magáénak. Ilyen tömegben biztosan sokan és gyakran botlanak valamilyen problémába a közösségi portál használata során.

Először az NPR fedezte fel az átverést.

Csak annyi kellett, hogy beírták a bajbajutottak angolul a Google-ba, hogy Facebook ügyfélszolgálat, azaz „Facebook customer service”, s lám, kaptak is találatot, benne a telefonszámmal: 844-735-4595.

A vonalon pedig bejelentkezett egy hang, aki „köszönte, hogy a Facebookot hívta”, s a segítség fejében vásárlásra bíztatta az ügyfelet.

Ez hamis szám, amit a Google azóta már eltávolított a keresési eredményei közül.

Addig azonban aratott az ötlet. Sőt, máig lehet telefonszámra találni ezzel a kereséssel az interneten és a Facebookon.

Ismereteink szerint nálunk még nem állt elő egyetlen „marketing cég” sem ilyen átveréssel, de azért jobb rögzíteni:

Nincs a Facebooknak semmilyen telefonszáma, sem ingyenes, sem fizetős.

Címkék: Facebook, segítség

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM