Hírek
2019. Január 13. 16:05, vasárnap |
Helyi
Forrás: police.hu
Új videóval népszerűsíti a rendőrség a 112-es segélyhívó számot
A videóból kiderül, hogy Magyarországon naponta átlagosan 14.000, havonta 420.000, évente több mint ötmillió bejelentés érkezik a 112-es központokba.
A kisfilm célja az intézkedést nem igénylő hívások magas számának visszaszorításán túl a segélykérők figyelmének felhívása arra, hogy egy bejelentés esetén a diszpécser kérdéseire adott pontos és lényegre törő válaszok életet menthetnek- írta a Police.hu.
A videóból kiderül, hogy Magyarországon naponta átlagosan 14.000, havonta 420.000, évente több mint ötmillió bejelentés érkezik a 112-es központokba. Ezekből azonban naponta "csupán" 3 ezer, havonta pedig kevesebb mint 90 ezer igényel intézkedést.
Címlapfotó forrása: MTI / Beliczay László
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 30. 16:52, csütörtök | Helyi
Történelmi kaland kicsiknek és nagyoknak az Aranymonostornál
2026. Április 30. 13:57, csütörtök | Helyi
Új közlekedési rend lép életbe a Lóúsztató érintett szakaszán
A Lóúsztató érintett útszakaszán az új forgalmi rend szerint az általános átmenő forgalom nem engedélyezett.
2026. Április 30. 13:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
