Hírek
2014. Szeptember 30. 16:38, kedd |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Újabb 4 milliárdos befektető, 150 új munkahely
4 MW biogáz erőművet kíván építeni az Épszerk-Pannónia Invest Építőipari Kft. Kiskunfélegyházán. A több mint négymilliárd forintba kerülő létesítmény 150 ember számára biztosít majd munkalehetőséget.
4 MW biogáz erőművet kíván építeni az Épszerk-Pannónia Invest Építőipari Kft. Kiskunfélegyházán. A több mint négymilliárd forintba kerülő létesítmény 150 ember számára biztosít majd munkalehetőséget. Az erőmű egy év alatt a város közvilágításához szükséges árammennyiség négyszeresét termeli meg, melyhez kb. 130 ezer tonna nyersanyagot használ fel – jelentette be ma (szeptember 30-án) Luzsi Zsolt a cég képviselője és Kapus Krisztián polgármester.
A biogáz erőmű a város számára több okból is hasznos. Amellett, hogy a cég százötven ember számára biztosít munkalehetőséget, jelentős iparűzési adót fog majd befizetni a város kasszájába. Az itt megtermelt áramhoz olcsóbban juthatnak hozzá a város és a vállalkozások. Félegyháza és vonzáskörzetében keletkezett mezőgazdasági és élelmiszeripari termelésből származó hulladék és szerves trágya helyben kerülhet feldolgozása, ami az ágazatban dolgozók számára is jelentős megtakarítást eredményez – mondta el Kapus Krisztián polgármester.
Az előző biogáz erőművét a cég Nagykőrösön építette fel, ezt a kedvező feltételek miatt (vágóhíd, baromfifeldolgozó, marhatelep, stb.) Kiskunfélegyházán kívánják létrehozni. Kapus Krisztián polgármesterrel folytatott előzetes és gyümölcsöző tárgyalások eredménye a most megszületett szándéknyilatkozat. A tervek szerint a több mint 4 milliárd forintos beruházás jövő év tavaszán kezdődhet el. Az erőművet – az uralkodó széljárást a figyelembe véve – a város dél-keleti részén építik fel. A létesítmény villamos áramot, hőt, és tápanyag-utánpótlásra alkalmas fermentlevet állít elő – emelte ki Luzsi Zsolt, az Épszerk-Pannónia Invest Építőipari Kft. képviselője.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 10:53, szerda | Helyi
Lassú turizmus és csúcstechnológia – erdélyi szakmai úton a Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum tanárai
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi
Magyarok Vására Kiskunhalason
2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.
2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi
Kapcsoljon, hogy hazaérjen!
Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.
