Hírek
2022. December 20. 11:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Vádat emeltek egy rendőr ellen bolti lopások miatt
Lopás miatt vádat emeltek egy szabolcsi határrendész ellen, aki pénztáros ismerőse segítségével különböző termékeket tulajdonított el egy nyírségi áruházból.
A közlemény szerint a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség kisebb értékre, folytatólagosan elkövetett lopás vétsége miatt emelt vádat a két férfi ellen a Mátészalkai Járásbíróságon.
A vádirat alapján a 24 éves szabolcsi határrendész nyáron rávette az egyik kiskereskedelmi áruházláncnál pénztárosként dolgozó fiatalkorú ismerősét, hogy segítsen neki a munkahelyéről különböző termékeket eltulajdonítani. A rendőr az általa eltulajdonítani kívánt árukat a pénztárszalagra helyezte, társa annak kódját leolvasta, de manuálisan azonnal törölte is a gépből a megvásárolt áruk közül, így azok nem jelentek meg kifizetendő termékként a számlán.
Az elkövetők másik módszere az volt, hogy a pénztáros a pénztárszalagra szabályosan felhelyezett árukat egyszerűen áthúzta a pénztárgépen anélkül, hogy azok árát beolvasta volna.
A határrendész augusztusban két nap alatt két-két számítógép-billentyűzetet és fejhallgatót, egy gépkocsi-akkumulátort, valamint két vödör falfestéket tulajdonított el, összesen mintegy 60 ezer forint értékben.
A kutatás során az ügyészség az elkövetők lakásán megtalálta és lefoglalta az eltulajdonított tárgyakat, amelyek közül a rendőr addigra az akkumulátort beszerelte az autójába, a falfesték egy részét pedig felhasználta, míg a fejhallgatókat és az egyik billentyűzetet fiatalabb társának ajándékozta.
A fiatalkorú gyanúsított beismerő vallomást tett, míg a rendőr tagadta a bűncselekmény elkövetését.
Az ügyészség azt indítványozta, hogy a bíróság büntetővégzésként szabjon ki pénzbüntetést és katonai büntetésként lefokozást a rendőrrel szemben, míg a fiatalkorú vádlottat bocsássa próbára, annak idejére rendelje el a pártfogó felügyeletét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
