2024. május 6, hétfő - Ivett

Változatos lisztek

Gluténmentesek közt is nézelődhetünk

Kukoricaliszt
Belőle készül a puliszka. Mártások sűrítéséhez, galuskához, krémlevesekhez, hústöltelékek dúsításához, édes süteményekhez használhatjuk.

Rizsliszt
Selymes állagú. Belőle készül a kínai rizstészta. Jól használható porhanyós, omlós sütemény tésztákhoz, piskótához, de galuskához, palacsintához, krémleveshez is. Szószokat is sűríthetünk vele.

Mandulaliszt
A paleolit étrend hívei használják. Alacsonyabb a szénhidráttartalma, és nagy mennyiségben tartalmaz fehérjét, ásványi anyagokat, vitaminokat és rostot. Sütemények, muffinok sütéséhez vagy krémek készítéséhez használható.

Burgonyaliszt
A pelyhesített burgonyából kirostálják a finomabb szemcsés részt, és így liszthez hasonló termék keletkezik. Jól használható levesek és szószok sűrítésére, illetve burgonyás kenyér sütéshez.

Szójaliszt
Főzelékeknél, mártásoknál használhatjuk. Magas fehérjetartalmú, a belőle készült termékek hosszabb ideig eltarthatók.

Kölesliszt
A köles finomra őrlésével készült liszt, melyet felhasználhatunk ételek besűrítésére, vagy lisztérzékenyeknél lepény, palacsinta, péksütemény készítéséhez.

Csicseriborsóliszt
Krémlevesekhez, pástétom vagy humuszkrém készítéséhez használhatjuk. Fűszerezéshez majorannát, csilit, petrezselymet vagy fokhagymát választhatunk.

Kókuszliszt
Állaga nagyon hasonló a búzaliszthez. Alacsony szénhidráttartalma miatt ideális mindenféle kenyerek és péksütemények sütéséhez. Rostban gazdag.

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból