Hírek
2020. Június 14. 08:28, vasárnap |
Helyi
Forrás: Adrienn
Virágba borult a főtér
Káprázatos virágözön fogadta június 13-án mindazokat, akik ellátogattak a városközpontba.
A Petőfi téren és a Hattyúházi sétányon felállított pavilonokban mindenki talált kedvére való virágot, zöldnövényt, mellyel megszépítheti otthonát, vagy épp meglephetett vele valakit.
Igaz, a kialakult járványhelyzet miatt kicsit szokatlan időpontban sikerült megrendezni a Móra Ferenc Művelődési Központ szokásos virágvásárát - mellyel általában tavasszal és ősszel adnak lehetőséget arra, hogy virágosabbá tegyék a városlakók otthonaikat – ennek ellenére rengetegen megfordultak a virágárus pavilonok között.
A kínálatot a virágzó növények mellett kaktusz- és pozsgás-félék, cserjék, balkonnövények színesítették, de ezek mellett megtalálhatóak voltak a helyi és kistérségi kézművesek alkotásai is. A Kiskunfélegyházi Képző- és Iparművészek Egyesülete szabadtéri alkotóműhelye szintén nagy sikernek örvendett, csakúgy, mint a Petőfi Sándor Városi Könyvtár pavilonja, ahol az állományból kivont könyvek közül és a Kiskun Múzeum kiadványaiból lehetett válogatni.
Akinek pedig segítségre volt szüksége ahhoz, hogy milyen virággal lepje meg magát, szeretteit elbeszélgethetett Nagy Ágnes városi főkertésszel, aki szívesen bevezetett bárkit a virágkertészkedés színes és érdekes világába.
(Képek: Fábián Adrienn)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 16:52, csütörtök | Helyi
Történelmi kaland kicsiknek és nagyoknak az Aranymonostornál
2026. Április 30. 13:57, csütörtök | Helyi
Új közlekedési rend lép életbe a Lóúsztató érintett szakaszán
A Lóúsztató érintett útszakaszán az új forgalmi rend szerint az általános átmenő forgalom nem engedélyezett.
2026. Április 30. 13:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.












