2024. május 3, péntek - Tímea

2014. November 20. 12:13, csütörtök | Helyi
Forrás: Gulyás Sándor

Zrínyi Miklós öröksége

Zrínyi Miklósról tartott előadást november 19-én Juhász István nyugalmazott gimnáziumi tanár a Kiskun Múzeumban.

Zrínyi Miklósról tartott előadást november 19-én Juhász István nyugalmazott gimnáziumi tanár a Kiskun Múzeumban, aki bevezetőjében elmondta, húsz éve készül a kiváló hadvezér és költő méltatására. Városunk díszpolgára részletesen beszélt Zrínyi Miklós életéről, munkásságáról, az utókorra hagyott szellemi örökségéről.

Az érdeklőd közönség egyebek megtudhatta azt is, hogy Zrínyi példakép volt évszázadokon át, különösen a reformkorban volt népszerű. Az udvarral való szembeszegülése, ellenállása, függetlenségi törekvései, hazafisága, töretlen hite és küzdelmei Kölcseyt, Vörösmartyt is megihlette, Arany János pedig Zrínyi és Tasso címmel írta meg akadémiai székfoglalóját, a magyar összehasonlító irodalomtudomány alapművét.

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál