2024. április 25, csütörtök - Márk

Képek | Sport

Újraindult a versenysport a Koppányoknál

2020-06-16 10:14:07

A Koppányíjászoknál a koronavírus-járvány miatt, hónapokig komoly megszorítások mellett folytak az edzések. A veszélyhelyzet meghirdetését követően Dinnyés Gyula a Koppányok vezetője, a Turul Koppány Íjászai HSE edzéseit korlátozta, a közös edzéseket beszüntette. Az edzéseket mindenkinek a saját otthonában, és a saját felszerelésével kellett megoldania. Ehhez a váratlan és eddig ismeretlen helyzethez a Magyar Íjász Szövetség nagy segítő szándékkal reagált, és meghirdette a „Magyar otthon-Maradj formában” pályázatát. A Szövetség célja az volt, hogy a nehéz körülmények ellenére is megtalálja helyét sportunk a mindennapokban, illetve hogy az íjász sportolóink formában maradjanak. Ezért a Magyar Íjász Szövetség 300 db vesszőfogóval kívánta támogatni a vírushelyzet miatt otthonukban edzeni kényszerülő íjászait. A pályázati benyújtásának feltétele volt, hogy 2019-ben legalább harmadosztályú verseny minősítéssel rendelkezzen a pályázó. A Magyar Íjász Szövetség és a Koppányok célkitűzése tökéletesen egybecsengett. A MISZ pályázatára 6 Koppány Íjász nevezett, és szerencsés módon mind a hatuknak sikerült elnyernie a felajánlott 80x80 centiméteres vesszőfogót, csere betéttel együtt. A pályázat nyertesei lettek: Bicskeiné Csányi Mária, Csányi József, Kis Mónika, Szeibert Imre, Szólya Imre és Zoboki Botond. Ezúton is köszönjük a Magyar Íjász Szövetség támogatását!

Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál Újraindult a versenysport a Koppányoknál