2024. április 25, csütörtök - Márk

A rockvilág fejet hajt Eddie Van Halen emléke előtt
2020. Október 07. 11:07, szerda | Bulvár

A rockvilág fejet hajt Eddie Van Halen emléke előtt

A rockvilág legnagyobb sztárjai egy emberként rótták le tiszteletüket a kedden elhunyt gitáros, Eddie Van Halen emléke előtt a közösségi médiában. Többen kiemelték: a zenész forradalmasította a gitározást.

Stephen Hawkingra emlékezik az új brit 50 pennys
2019. Március 12. 17:14, kedd | Külföld

Stephen Hawkingra emlékezik az új brit 50 pennys

A tavaly elhunyt Stephen Hawking elméleti fizikus fekete lyukakkal kapcsolatos úttörő felfedezésének állít emléket egy új brit pénzérme - írta meg a BBC News.

Magyar kutatócsoport bizonyította, hogy a kutyák is képesek \
2016. November 24. 05:00, csütörtök | Életmód

Magyar kutatócsoport bizonyította, hogy a kutyák is képesek \"mentális időutazásra\"

A kutyák is képesek \"mentális időutazásra\", azaz olyan múltbeli eseményekre is képesek emlékezni, amelyek esetében nem számíthattak arra, hogy egyszer majd fel kell idézni azokat

Ma van az Emlékhelyek napja
2016. Május 14. 08:44, szombat | Belföld

Ma van az Emlékhelyek napja

Ma van az Emlékhelyek napja, amelyen országszerte mintegy 50 nemzeti és történelmi emlékhely várja programokkal a látogatókat.

Gyerekeket fotózni jó!
2015. Augusztus 15. 13:00, szombat | Helyi

Gyerekeket fotózni jó!

Apró piros szemek, életlen körvonalak, lemaradt fejbúb - mégis a világ legszebb teremtménye tekint vissza ránk a fényképről. De ha pár részletre odafigyelünk, az eredmény tökéletes lesz.

Emléktáblát avattak Nyirő József tiszteletére
2014. Szeptember 19. 11:56, péntek | Helyi

Emléktáblát avattak Nyirő József tiszteletére

Az erdélyi magyar irodalom kiemelkedő alakjának, Nyirő Józsefnek állítottak emléket Szikszai László önkormányzati képviselő, dr. Tarjányi József és Bozóki István felajánlásának köszönhetően.

XI. Kuchinka Vilmos Emlékverseny
2014. Június 10. 09:26, kedd | Helyi sport

XI. Kuchinka Vilmos Emlékverseny

2014. május 24-én került megrendezésre Kiskunfélegyházán a XI. Kuchinka Vilmos Úszó Emlékverseny.

Legyen tartós a ballagási csokrod!
2014. Május 05. 11:31, hétfő | Helyi

Legyen tartós a ballagási csokrod!

Az alábbiakban adunk pár tippet, hogy sokáig szép legyen a kapott csokrod, ne kelljen pár nap után kidobnod, mert megfonnyadt.

A Mórák találkozójára készülnek
2014. Március 28. 09:35, péntek | Helyi

A Mórák találkozójára készülnek

Soron következő ülését tartotta március 27-én a Móra Emlékbizottság. A tagság a Móra Emlékév programjairól egyeztetett, kiemelt figyelmet szentelve a május 17-én megrendezésre kerülő Mórák találkozójának.

Jobban emlékszünk a csúnyákra
2014. Március 15. 11:00, szombat | Bulvár

Jobban emlékszünk a csúnyákra

Arra a megállapításra jutott egy jénai egyetemi kutató, hogy két arc alapos vizsgálata után jobban fogunk a csúnyára emlékezni, mint a szépre.

Emléktáblát állítanának Wass Albertnek
2014. Február 11. 10:24, kedd | Helyi

Emléktáblát állítanának Wass Albertnek

Szentegyedi és Czegei Gróf Wass Albert tiszteletére kívánnak emléktáblát állítani a városi könyvtár udvarán.

Emléktorna Csikós József „Csiki” tiszteletére
2014. Január 13. 16:47, hétfő | Helyi sport

Emléktorna Csikós József „Csiki” tiszteletére

Második alkalommal rendezni meg a Csikós József Emléktornát a Kiskunfélegyházi HTK.