2024. május 14, kedd - Bonifác

Bölcsődeépítési program indul
2018. Április 25. 08:59, szerda | Belföld

Bölcsődeépítési program indul

A kormány demográfiai programja keretében bölcsődéket építenek uniós és hazai forrásokból

Észak-Korea templomépítésre kérte fel a magyar baptistákat
2018. Április 22. 10:33, vasárnap | Külföld

Észak-Korea templomépítésre kérte fel a magyar baptistákat

Az észak-koreai vezetés egy phenjani imaház megépítésére kérte fel a magyarországi Baptista Szeretetszolgálatot - tájékoztatta az MTI-t szombaton a segélyszolgálat Washingtonban élő vezetője.

Még több lakás épülhet idén
2018. Február 24. 12:04, szombat | Belföld

Még több lakás épülhet idén

A tavalyinál is több lakás épülhet idén, és erős lehet ebből a szempontból a jövő év is - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője szombaton az M1 aktuális csatornán.

Tavasszal kezdődhet az M44-es újabb szakaszának kivitelezése
2018. Február 23. 05:00, péntek | Belföld

Tavasszal kezdődhet az M44-es újabb szakaszának kivitelezése

Tavasszal kezdődhet az M44-es gyorsforgalmi út Kondoros-Békéscsaba szakaszának kivitelezése, a múlt héten átadták a munkaterületet a közbeszerzésen nyertes kivitelezőnek, a Duna Aszfalt Kft.-nek

Újabb kerékpárutak épülhetnek az országban
2018. Január 09. 11:20, kedd | Belföld

Újabb kerékpárutak épülhetnek az országban

Újabb kerékpárutak építéséről döntött a kormány, a külterületi mintegy 1100 kilométernyi magyarországi kerékpárút-hálózat üzemeltetését pedig a Magyar Közút Nonprofit Zrt. látja el a jövőben

Új óvodát építenek a Móra Ferenc utcában
2017. Augusztus 23. 15:43, szerda | Helyi

Új óvodát építenek a Móra Ferenc utcában

Négyszáz millió forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból új napközi otthonos óvodát építenek a Móra Ferenc utcában. A beruházás hamarosan elkezdődik.

Az építőanyagok drágulására számítanak a szakmai egyesületek
2017. Április 29. 05:00, szombat | Belföld

Az építőanyagok drágulására számítanak a szakmai egyesületek

Az építőanyagok és építési termékek drágulására, a kereslet növekedésére és az építőipar 10-12 százalékos idei bővülésére számít az építőanyag-ipar érdekképviseleteit tömörítő

Hónapokon belül megkezdődik a fal építése az USA-mexikói határon
2017. Január 26. 07:40, csütörtök | Külföld

Hónapokon belül megkezdődik a fal építése az USA-mexikói határon

Donald Trump amerikai elnök szerdán megerősítette, hogy hónapokon belül megkezdődik a fal építése a mexikói határon.

Erre figyeljen: kisebb épület felhúzásához nem kell engedély júliustól
2016. Július 01. 17:00, péntek | Helyi

Erre figyeljen: kisebb épület felhúzásához nem kell engedély júliustól

Július elsejétől építési engedély nélkül, az elektronikus építési napló készenlétbe helyezésével lehet bejelenteni az egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenységet,

CSOK lakásvásárlás előtt (x)
2016. Február 13. 08:00, szombat | Helyi

CSOK lakásvásárlás előtt (x)

Mielőtt belevágnál, jól fontold meg, hogy milyen otthon is szolgálja majd a családod érdekeit hosszabb távon. Íme néhány fontos szempont.

Várhatóan január végétől igényelhető a bankoknál a 10+10 millió forint
2016. Január 07. 08:07, csütörtök | Belföld

Várhatóan január végétől igényelhető a bankoknál a 10+10 millió forint

Várhatóan január végétől igényelhetik a három gyermeket vállaló családok a bankoknál a 10+10 millió forintos családi otthonteremtési kedvezmény (csok) támogatást

Ötezer új lakás épülhet évente az áfacsökkentésnek köszönhetően
2015. December 16. 07:45, szerda | Belföld

Ötezer új lakás épülhet évente az áfacsökkentésnek köszönhetően

Mintegy ötezer új lakást jelenthet évente az új lakóingatlanok forgalmi adójának csökkentése - mondta Tuzson Bence, a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati kommunikációért felelős államtitkára az M1 csatornán kedden.