2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

A sorban ő a kétszázhatvanhatodik - nyolcvan éves a pápa
2016. December 18. 17:04, vasárnap | Helyi

A sorban ő a kétszázhatvanhatodik - nyolcvan éves a pápa

A Ferenc pápa néven a sorban 266. – és az első latin-amerikai – római katolikus egyházfő, Jorge Mario Bergoglio argentin jezsuita szerzetes 1936-ban, december 17-én olasz bevándorló családban született Buenos Airesben.

XVI. Benedek: Ferenc pápa frissességet és örömöt hozott a katolikus egyházba
2016. Szeptember 10. 05:00, szombat | Külföld

XVI. Benedek: Ferenc pápa frissességet és örömöt hozott a katolikus egyházba

Ferenc pápa frissességet és örömöt, \"új karizmát\" hozott a katolikus egyházba, ami megérinti az embereket - mondta utódjáról XVI. Benedek nyugalmazott pápa egy Németországban pénteken megjelent interjúkötetben.

Úrnapját ünneplik ma a katolikusok Magyarországon is
2016. Május 29. 08:11, vasárnap | Belföld

Úrnapját ünneplik ma a katolikusok Magyarországon is

Úrnapját ünneplik ma a katolikusok Magyarországon és a világ számos országában.

Csak úgy tudjuk hová megyünk, ha tudjuk honnan jöttünk
2016. Május 20. 11:24, péntek | Helyi

Csak úgy tudjuk hová megyünk, ha tudjuk honnan jöttünk

A Városalapítók Hetének programjaihoz a Petőfi Sándor Városi Könyvtár is bekapcsolódott a május 19-én tartott előadásával, mely a „Katolikus Félegyháza” címet viselte.

Újabb pedofil ügy a francia katolikus egyházban
2016. Április 19. 07:43, kedd | Külföld

Újabb pedofil ügy a francia katolikus egyházban

Egy kiskorúak elleni szexuális bántalmazással 2012-ben megvádolt francia papot csak a közelmúltban mentettek fel a hivatása gyakorlása alól - ismerte el hétfőn Jacques Blaquart, orléans-i püspök.

Vízkereszt napja van, Jézus megjelenését ünneplik
2016. Január 06. 08:21, szerda | Helyi

Vízkereszt napja van, Jézus megjelenését ünneplik

Vízkereszt Jézus Krisztus megjelenésének ünnepe, amelyet a katolikus egyház január 6-án tart parancsolt ünnepként.

Iskolába hívogató előadás a Constantinumban
2015. November 26. 16:51, csütörtök | Helyi

Iskolába hívogató előadás a Constantinumban

Ma (november 26-án) a Constantinum Intézmény Sportcsarnokának tantermében Iskolaváró előadást tartott az iskola nevelőtestülete a 3/A osztályos gyerekek közreműködésével.

Keresztút a Kálváriánál
2014. Április 20. 07:00, vasárnap | Helyi

Keresztút a Kálváriánál

Keresztút járásával emlékeztek április 18-án, Nagyböjt péntekjén a katolikus hívek Jézus szenvedéseire és keresztre feszítésére a Kálváriánál.

2012. Május 19. 14:03, szombat | Belföld

Lezsák: Sokszor volt szükség II. János Pál gondolataira

II. János Pál pápa bronz mellszobrát avatták fel pénteken Kecskeméten a Karol Wojtyła Barátság Központ előtti téren, amelyet már korábban a 2005-ben elhunyt egyházfőről neveztek el.

2012. Március 24. 14:03, szombat | Külföld

Az államfő fogadta a pápát

Mexikóba érkezett háromnapos apostoli látogatásra helyi idő szerint péntek este XVI. Benedek pápa, aki latin-amerikai körútja keretében hétfőn Kubába is ellátogat.

2011. November 20. 07:30, vasárnap | Külföld

Nem szabad megfosztani őket a reménytől

A pápa afrikai útján felszólította a kontinens és más országok politikai és gazdasági tisztségviselőit, ne fosszák meg népeiket a reménytől.

2011. November 10. 07:15, csütörtök | Külföld

1989 után újra lesz magyar nyelvű mise

Decembertől újra lesz magyar nyelvű misézés a burgenlandi Kismartonban (Eisenstadt) – számolt be róla szerdán az osztrák rádió (ORF) magyar nyelvű szerkesztősége.