2024. április 18, csütörtök - Andrea

Felolvasással, emlékplakett-avatással, koszorúzással és ünnepséggel tisztelegtek Móra Ferenc emléke előtt
2020. Február 10. 19:51, hétfő | Helyi

Városunk a Móra Ferenc emléknapok keretében számos rendezvénnyel emlékezett a félegyházi születésű íróra, újságíróra, muzeológusra.

140 éve született Móra Ferenc
2019. Július 23. 09:32, kedd | Helyi

140 éve született Móra Ferenc

Városunk szülöttére, a 140 éve született és 85 éve elhunyt íróra, muzeológusra, tudósra emlékeztünk július 19-én.

Móra Ferenc Emléknap
2019. Július 05. 14:38, péntek | Helyi

Móra Ferenc Emléknap

Posztumusz díjat kapott Móra Ferenc
2018. Április 07. 12:14, szombat | Helyi

Posztumusz díjat kapott Móra Ferenc

Magyar Örökség kitüntető díjat kapott Móra Ferenc. A posztumusz díjat dédunokája, Vészits Andrea vette át a napokban.

A Móra Ferenc Művelődési Központ áprilisi programajánlata
2018. Április 07. 11:56, szombat | Helyi

A Móra Ferenc Művelődési Központ áprilisi programajánlata

Áprilisban is színes programokkal vár mindenkit a Móra Ferenc Művelődési Központ.

Nívós előadással bűvölték el közönségüket a drámatagozatos diákok
2018. Február 12. 10:33, hétfő | Helyi

Nívós előadással bűvölték el közönségüket a drámatagozatos diákok

A művelődési központ dísztermében február 8-án a Móra Ferenc halálának 84. évfordulója emlékére rendezett Móra Emléknapok keretei között színvonalas előadással lepték meg közönségüket városunk drámatagozatos diákjai.

Koszorúzással tisztelegtek a nagynevű író emléke előtt
2018. Február 08. 16:34, csütörtök | Helyi

Koszorúzással tisztelegtek a nagynevű író emléke előtt

Móra Ferenc halálának 84. évfordulóján ünnepi műsorral és koszorúzással tisztelegtek az író Daru utcai mellszobránál.

Felolvasó-maratont tartottak a 100 éves Kincskereső kisködmönből
2018. Február 08. 16:10, csütörtök | Helyi

Felolvasó-maratont tartottak a 100 éves Kincskereső kisködmönből

Móra Ferenc halálának 84. évfordulóján a hagyományokhoz hűen Móra Ferenc Emléknapokkal emlékeztek meg a nagyszerű íróról városunkban.

Móra Ferenc Emléknapok
2018. Január 24. 09:46, szerda | Helyi

Móra Ferenc Emléknapok

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Móra Ferenc Társaság, a Móra Ferenc Művelődési Központ és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület február 6-7-8-án rendezi meg a Móra Ferenc Emléknapokat.

Nem minden tehetség mórás diák, de minden mórás diák tehetség
2018. Január 18. 10:56, csütörtök | Helyi

Nem minden tehetség mórás diák, de minden mórás diák tehetség

A Móra Ferenc Gimnázium tehetséges tanulói évről-évre kiállítás keretei között mutatják meg leglátványosabb munkáikat a nagyközönségnek.

Móra Úri kalapját öltötték fel az általános iskolások
2017. Október 13. 16:04, péntek | Helyi

Móra Úri kalapját öltötték fel az általános iskolások

Az október 2-14. között városunkban megrendezésre kerülő Móra Fesztivál kereti között az általános iskolások dramatizálási bemutatóját élvezhették az érdeklődők október 12-én a Móra Ferenc Művelődési Központ dísztermében.

Életre kelt mesék
2017. Október 03. 12:38, kedd | Helyi

Életre kelt mesék

A Móra Fesztivál nyitányaként a Magyar népmesék és Cigánymesék című rajzfilmsorozat képeiből vándorkiállítás nyílt a múzeumban október 2-án.