2024. április 16, kedd - Csongor

Az olasz vasutasok szerdára, a légiközlekedési dolgozók péntekre hirdettek sztrájkot
2019. Július 24. 05:00, szerda | Külföld

Az olasz közlekedési szakszervezetek megerősítették a városi tömegközlekedést és az olasz hajójáratokat is érintő munkabeszüntetést annak ellenére, hogy a közlekedésügyi miniszter a sztrájk elhalasztását kérte kedden.

Kormányválság lehet Olaszországban az EP-választások után
2019. Május 05. 13:17, vasárnap | Külföld

Kormányválság lehet Olaszországban az EP-választások után

Az Öt Csillag Mozgalom (M5S) és a Liga alkotta római kormány felbomlását vetíti előre az európai parlamenti (EP) választásokat követően a szombati olaszországi sajtó,

Másolatot loptak el a valódi Brueghel-festmény helyett egy olaszországi templomból
2019. Március 14. 14:55, csütörtök | Külföld

Másolatot loptak el a valódi ifjabb Pieter Bruegel (1564-1637/38) flamand festő alkotása helyett szerda reggel egy olaszországi templomból, mert a nagy értékű művet már egy hónapja kicserélték egy másolatra

A Szent Péter bazilika ellen tervezett támadást egy Olaszországban őrizetbe vett szomáliai férfi
2018. December 18. 07:46, kedd | Külföld

Bombatámadást tervezett a római Szent Péter bazilikában december 27-re egy 20 éves szomáliai férfi, akit az olasz hatóságok a déli Bari városában vettek őrizetbe - jelentette az olasz sajtó hétfőn.

Törvény lett az olasz migrációs-biztonsági csomag
2018. November 29. 07:30, csütörtök | Külföld

Törvény lett az olasz migrációs-biztonsági csomag

Törvényerőre emelkedett a Matteo Salvini belügyminiszter nevével fémjelzett migrációs-biztonsági csomag, miután a római parlament alsóháza végleges voksát adta rá szerdán.

Olaszországban jártak a DMTK-KVSE triatlonistái
2018. Szeptember 04. 19:44, kedd | Helyi sport

Olaszországban jártak a DMTK-KVSE triatlonistái

A DMTK-KVSE félegyházi triatlonistái meghívást kaptak az immár 30-dik alkalommal megrendezett Giro delle Mura nemzetközi futóversenyre Olaszországba, Feltre városába.

Hó esett Ausztriában és Olaszországban
2018. Augusztus 26. 17:00, vasárnap | Külföld

Hó esett Ausztriában és Olaszországban

Harminc centiméter vastagságot is meghaladó hó esett vasárnapra virradóra az osztrák Alpokban és Olaszország északi részében - jelentették az időjárási szolgálatok.

Több túrázó fulladt bele egy megáradt folyóba Dél-Olaszországban
2018. Augusztus 21. 07:16, kedd | Külföld

Több túrázó fulladt bele egy megáradt folyóba Dél-Olaszországban

Megáradt folyóba fúlt legkevesebb nyolc túrázó a Dél-Olaszországban fekvő Raganello-szurdokban, többen eltűntek - közölte hétfőn az olasz polgári védelmi hatóság.

Hegyen - völgyön át Olaszországba
2018. Július 21. 12:00, szombat | Helyi

Hegyen - völgyön át Olaszországba

Top 3 úticél!

Hackereket fogtak el Romániában és Olaszországban
2018. Április 03. 13:24, kedd | Külföld

Hackereket fogtak el Romániában és Olaszországban

Hackercsapat 20 tagját fogták el Romániában és Olaszországban, akik hamis e-mailek segítségével mintegy 1 millió eurót csaltak ki bankok ügyfeleitől

Zárva tartanak az iskolák a rendkívüli hideg miatt Olaszországban
2018. Február 26. 05:00, hétfő | Külföld

Zárva tartanak az iskolák a rendkívüli hideg miatt Olaszországban

Az Olaszországba is megérkezett fagyos hideg miatt az ország több részén, egyebek mellett Rómában az iskolák zárva tartását rendelték el a hatóságok vasárnap.

Választás lesz Olaszországban, de kormányt az államfő alakíthat
2017. December 04. 05:00, hétfő | Külföld

Választás lesz Olaszországban, de kormányt az államfő alakíthat

A felmérések azt mutatják, hogy a korábban kétpólusú olasz politika három, egymással szembenálló politikai táborrá szakadt.