2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Az iskolás lányok több mint háromnegyede kérte a HPV-oltást
2015. Október 05. 07:09, hétfő | Belföld

Az iskolás lányok több mint háromnegyede kérte a HPV-oltást

A leadott nyilatkozatok szerint a 7. osztályba járó lányok több mint háromnegyede kérte a humán papillomavírus (HPV) elleni védőoltást - tájékoztatta az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) az MTI-t.

ÁNTSZ: közeledik a HPV-oltáshoz szükséges nyilatkozatok leadási határideje
2015. Szeptember 09. 07:38, szerda | Belföld

ÁNTSZ: közeledik a HPV-oltáshoz szükséges nyilatkozatok leadási határideje

Közeledik a humán papilloma vírus (HPV) elleni védőoltáshoz szükséges nyilatkozatok leadási határideje; a szülőknek szeptember 11-ig kell dönteni arról, hogy kérik-e leánygyermekük számára a méhnyakrák elleni védőoltást.

Októberben kezdik az iskolákban a HPV elleni oltás beadását
2015. Szeptember 08. 16:32, kedd | Helyi

Októberben kezdik az iskolákban a HPV elleni oltás beadását

Magyarországon már kötelezően ajánlott a humán papillomavírus elleni védőoltás, amely fertőzés a méhnyakrák kiváltója lehet. Hazánkban százezer nőből nyolc hal meg méhnyakrák következtében.

Ég és parázslik Kiskunfélegyházán egy silótartály
2015. Április 27. 08:54, hétfő | Kék hírek

Ég és parázslik Kiskunfélegyházán egy silótartály

Három település tűzoltói, valamint a megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat kezdte meg a Kiskunfélegyháza mellett égő és parázsló terménysiló tüzének oltását.

Tűz egy transzformátor állomáson Kecskeméten
2015. Január 26. 20:41, hétfő | Belföld

Tűz egy transzformátor állomáson Kecskeméten

Hétfőn délután Kecskeméten, a Március 15. utcában egy transzformátor alállomáson zárt tokozatban olajos kábelvég és kondenzátorok égtek.

Bővült a térítésmentes védőoltásra jogosultak köre
2014. November 13. 12:13, csütörtök | Belföld

Bővült a térítésmentes védőoltásra jogosultak köre

Már nem csak a 65, hanem a 60 éven felüliek is jogosultak a térítésmentes influenza elleni védőoltásra. Számukra és a rizikócsoportokba tartozók részére 1,3 millió adag vakcina áll rendelkezésre.

EBOLTÁS Kiskunfélegyházán!
2014. Május 13. 13:12, kedd | Helyi

EBOLTÁS Kiskunfélegyházán!

A 164/2008. (XII.20.) FVM rendelet értelmében Kiskunfélegyháza város közigazgatási területén az alábbi helyszíneken és időpontokban lesz ún. összevezetett eboltás:

Kötelező a mikrochip!
2013. Október 12. 14:30, szombat | Belföld

Kötelező a mikrochip!

2013. január 1-től minden négy hónapnál idősebb kutyának azonosító mikrochippel kell rendelkeznie. Az állatorvos helyezi be az eb bőre alá.

Vízbombázás az autópályán
2013. Augusztus 13. 11:46, kedd | Külföld

Vízbombázás az autópályán

Kanadában a transzlabradori autópályán összeütközött egy munkagép és egy kamion

Kigyulladt
2013. Július 30. 15:10, kedd | Helyi

Kigyulladt

Egy kistehergépkocsi ég az M5-ös autópályán, teljes az útzár.

2012. Május 23. 14:15, szerda | Kék hírek

Idős férfi halt meg a hajnali lakástűzben

Kigyulladt egy földszinti lakás szerda hajnalban a főváros XI. kerületében. A tűzben egy idős férfi vesztette életét.

2012. Május 08. 14:11, kedd | Külföld

Figyelem! Kanyarójárvány Ukrajnában

Tájékoztatjuk az állampolgárokat, hogy az Országos Epidemiológiai Központ „lakossági tájékoztatót” adott ki (http://www.oek.hu/oek.web), amelyben az Ukrajnában kialakult kanyarójárványra hívják fel a figyelmet.