2024. május 17, péntek - Paszkál

Zárva tartanak az iskolák a rendkívüli hideg miatt Olaszországban
2018. Február 26. 05:00, hétfő | Külföld

Zárva tartanak az iskolák a rendkívüli hideg miatt Olaszországban

Az Olaszországba is megérkezett fagyos hideg miatt az ország több részén, egyebek mellett Rómában az iskolák zárva tartását rendelték el a hatóságok vasárnap.

Véget ér a nyári szünet, pénteken kezdődik a tanítás az iskolákban
2017. Augusztus 31. 07:32, csütörtök | Belföld

Véget ér a nyári szünet, pénteken kezdődik a tanítás az iskolákban

Ma véget ér a diákoknak a két és fél hónapos nyári vakáció, pénteken megkezdődik a 2017/18-as tanév.

Ekkor nem kell iskolába menni!
2016. Szeptember 03. 08:00, szombat | Helyi

Ekkor nem kell iskolába menni!

Az idei tanév legfontosabb dátumai...

Ilyen lesz az új tanév
2016. Június 28. 16:57, kedd | Helyi

Ilyen lesz az új tanév

Megjelent a 2016/17-es tanév rendjéről szóló miniszteri rendelet hétfőn a Magyar Közlönyben.

Pedagógusnap a Művelődési Központban
2015. Június 06. 15:19, szombat | Helyi

Pedagógusnap a Művelődési Központban

A pedagógus egész lényében tanár, oktató, nevelő. A mosoly, a gyermekek, fiatalok iránti nyitottság, a törődés, az adni tudás és akarás személyiségünk legmélyebb, legjellemzőbb tulajdonságává válik.

Mikor kell új iskola?
2015. Március 22. 18:00, vasárnap | Helyi

Mikor kell új iskola?

Lépjünk minél előbb, mert ezek az évek borzalmas hatással lehetnek az egész életére!

Egyhetes tanítási szünet jön!
2015. Március 22. 09:00, vasárnap | Helyi

Egyhetes tanítási szünet jön!

Itt vannak a dátumok.

Szünetekkel tarkított tanév
2014. Augusztus 31. 15:00, vasárnap | Belföld

Szünetekkel tarkított tanév

Már szinte semmi felkészülési időnk nincs az iskolára, de addig is lássuk a kezdődő tanév rendjét, fontosabb dátumait.

2012. Február 12. 07:39, vasárnap | Belföld

Újra kinyitják az iskolákat Borsodban

Hétfőtől újra lesz tanítás Borsod-Abaúj-Zemplén megye mindazon általános iskolájában, amelyek korábban azért zártak be, hogy a nagy hideg miatt megnövekvő fűtésszámlán így spóroljanak a fenntartó önkormányzatok.

2011. Október 20. 14:17, csütörtök | Belföld

Melegedhetnek az iskolák radiátorai

Hamarosan fűthetnek a Pest megyei iskolákban és újraindulhat a tanítás azokban az intézményekben, ahol a gázszolgáltatás hiánya miatt rendkívüli tanítási szünet van.

2011. Október 05. 14:41, szerda | Belföld

Miért hagyják el hitüket a fiatalok?

Ötből három fiatal 15 éves kora után elhagyja egyházközségét. Friss felmérés szerint az okok között a keresztény egyházak egyes tanításainak elavultsága, és a modern kori igényekre történő reflektálás hiánya szerepel.