2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

Kriptába zuhant egy nő a gödöllői köztemetőben
2018. Május 06. 18:35, vasárnap | Belföld

Kriptába zuhant egy nő a gödöllői köztemetőben

Beesett egy 2,5-3 méter mély kriptába egy nő a gödöllői köztemetőben vasárnap délután, a helyi tűzoltók emelték ki, a mentők kórházba viszik - tájékoztatta a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.

Költözik a temetkezési iroda
2018. Február 08. 10:49, csütörtök | Helyi

Költözik a temetkezési iroda

A Felsőtemetőben lesz elérhető február 12-étől a KVI temetkezési irodája. – Az iroda a Jókai utcából a temető bejáratánál lévő régi portaépületbe költözik.

Halott férfit találtak a régi református temető mellett Halason
2018. Január 21. 12:42, vasárnap | Helyi

Halott férfit találtak a régi református temető mellett Halason

Pénteken kora reggel járókelők hívták ki a mentőket a temető kerítésének tövében fekvő férfihez, akik megállapították, hogy az illető már nem él.

Fokozott rendőri jelenlét az utakon és a temetők környékén
2017. Október 26. 15:12, csütörtök | Belföld

Fokozott rendőri jelenlét az utakon és a temetők környékén

Fokozottabb rendőri jelenlét várható a közutakon és a temetők környékén péntektől, az elmúlt évekhez hasonlóan a rendőrség munkáját a polgárőrök is segítik - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság csütörtökön.

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság tanácsai a halottak napi megemlékezéshez, temető látogatáshoz
2017. Október 26. 14:49, csütörtök | Helyi

Közeleg a mindenszentek és a halottak napja, ezért várhatóan megnő a temető környékének gyalogos és jármű forgalma, ilyenkor a szokásosnál többen ellátogatnak hozzátartozóik sírjához.

Változnak a temetkezési szolgáltatások számlái - Összehasonlíthatók lesznek az árak
2017. Február 16. 07:44, csütörtök | Belföld

A temetőkre és temetkezésre vonatkozó kormányrendelet alapján a temetkezési vállalkozásoknak január óta kötelező részletes számlát adniuk az általuk nyújtott szolgáltatásról,

Különleges avar temetőket találtak Tolna megyében
2016. November 21. 07:47, hétfő | Belföld

Különleges avar temetőket találtak Tolna megyében

Különleges avar kori temetők részeit tárták fel szekszárdi és pécsi régészek a közelmúltban befejeződött ásatás során a Tolna megyei Várong határában, mely közelében az eddigi ismeretek szerint nem volt avar település.

Különbséget kell tenni a halottkultusz és a temetőkultusz között
2016. Október 31. 11:27, hétfő | Életmód

Különbséget kell tenni a halottkultusz és a temetőkultusz között

Meg kell különböztetni a halottkultuszt és a temetőkultuszt - mondta Tátrai Zsuzsa néprajzkutató hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Forgalomváltozás a temetők környékén
2016. Október 28. 08:59, péntek | Helyi

Forgalomváltozás a temetők környékén

Felhívjuk az október 29. és november 1. között a Felső- és Alsó-temetőkbe látogató autósok, kerékpárosok és motorosok figyelmét, hogy a temetők környékén az alábbi forgalmirend-változásokra kerül sor:

Pályázati felhívás
2016. Szeptember 19. 12:01, hétfő | Helyi

Pályázati felhívás

A KVI temetkezési szolgáltatásához kapcsolódó virágkötészeti termékek megrendelése és Halottak napi árusítás tárgyban a mellékelt pályázatot írja ki. A részletes pályázati dokumentáció a KVI titkárságán vehető át.

Tucatnyi sírt rongált meg egy csongrádi férfi
2016. Január 05. 09:48, kedd | Helyi

Tucatnyi sírt rongált meg egy csongrádi férfi

Tucatnyi sírról távolított el fém szobrokat egy csongrádi férfi, T. Péter ellen lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.

Sárga rózsákkal temették a szív és a szeretet emberét
2015. November 07. 06:49, szombat | Belföld

Sárga rózsákkal temették a szív és a szeretet emberét

Mindössze a sírnál álló díszegyenruhás katonák és a búcsúztatáson megjelent számos politikus emlékeztetett protokolleseményre Göncz Árpád temetésén.