2024. július 27, szombat - Olga

2013. Május 24. 12:25, péntek | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

2,5 tonna vetőburgonya 50 családnak

Huszonöt mázsa vetőburgonyát osztottak ki ma május 23-án és 24-én a Vidékfejlesztési Minisztérium „Háztáji” programja keretében. Kiskunfélegyházán negyven, Jászszentlászlón pedig tíz család kap fejenként 50-50 kilogramm vetőburgonyát. A program célja a vidéki gazdaság fellendítése.
A kormány által elfogadott Nemzeti Vidékstratégia (NVS) lényege a helyi adottságokat figyelembe vevő termelés ösztönzése, melynek szerves része a háztáji gazdaságok felélesztése is. A ház körüli gazdálkodásra vállalkozók számára eljuttatott vetőburgonya nem segély, hanem munkára ösztönző támogatás. A kormányzat célja ugyanis, hogy mindenki önmagát patronálva gyarapodjon az agrártevékenységre serkentő nemzeti program révén – mondta el a Félegyházi Közlöny Online-nak Kapus Krisztián polgármester.
A vetőburgonya szétosztásában, a városban Kapus Krisztián polgármester és Balla László alpolgármester is besegített. A külterületekre holnap a mezőőrök viszik ki a krumplit.

2024. Július 24. 15:18, szerda | Helyi

A hosszú élet titka: a sport és az egészséges táplálkozás

Legalábbis ezt vallja Szigeti Ferenc, aki a napokban töltötte 90. életévét.

2024. Július 21. 09:08, vasárnap | Helyi

Nemzetközi versenyen szerepeltek sikeresen a félegyházi birkózók

Nemzetközi utánpótlás szabadfogású versenyt rendezett a Budapesti Vasas, ahol több európai országból és az USA-ból is érkeztek versenyzők.

2024. Július 21. 09:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból