2024. április 27, szombat - Zita

2014. Január 07. 08:53, kedd | Helyi
Forrás: - Gulyás -

Éneklő Félegyháza az Újtemplomban

Idén is megrendezte hagyományos vízkereszti kórusfesztiválját a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Egyesülete. A rangos zenei eseményt január 6-án tartották meg a Szent István templomban. A hangversenyen fellépett a Batthyány iskola Kicsinyek Kórusa és a Batthyány iskola Nagykórusa Nagyné Mészáros Erika, a Cantati Giovani Kamarakórus Kiss-Fekete Vilmos, a Szent István Kórus, a Palestrina Kamarakórus és a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa Szatmári Imre vezetésével. A kórusok Gregorian, Fischer, Rutter, Farkas, Beharka, Gruber, Szatmári, Young, Gebhardi, Szendrei, Bárdos műveiből válogattak. A rendezvényt a Balassi Intézet támogatta.