2024. május 7, kedd - Gizella

2014. Június 30. 12:26, hétfő | Helyi
Forrás: - Adrienn -

Haltanya Halászlé-főző Verseny

Remek hangulatban zajlott Kiskunfélegyházán a június 28-án (szombaton) megrendezésre kerülő Haltanya Halászlé-főző Verseny. Kérdésünkre Somogyi Gábor a rendezvény egyik fő szervezője elmondta, hogy a versenyre igen nagy volt az érdeklődés, melynek ékes bizonyítéka, hogy 13 csapat adta le nevezését. A résztvevők saját beszerzésű alapanyagokat és eszközöket használtak és minden munkafolyamatot (a passzírozást is) a helyszínen kellett elvégezniük. 10 órakor kezdődött a megmérettetés és már ekkor sok nézelődő és szurkoló csatlakozott a rendezvényhez. A későbbiek folyamán tovább duzzadt a népesség a Szil-Coop előtti parkolóban, hiszen az ínycsiklandó illat sok kíváncsiskodót odavonzott, nem beszélve a remek hangulatról, ami mindenkit maradásra ösztönzött. Ragyogó napsütés, baráti hangulat, jókedv, finom falatok, hűtött italok…nem is kellett más ahhoz, hogy kellemesen elteljen a szombat.
Sőt elmondhatjuk, hogy a 13 nevező közül mindenki nyert valamit, hiszen akadt bőven jelentkező az elkészült halászlé elfogyasztására.

Csáki Norbert

A halászlé főzőverseny eredményei:
1. helyezett: Csáki Norbert és csapata (Félegyházi Jobbik).
2. helyezett: Vakulya László és csapata (Záportározó-Móra Ifi)
3. helyezett: Kiss Andor (KI-JU-TÓ Bt.)