Hírek
2015. Augusztus 11. 16:01, kedd |
Helyi
Forrás: police.hu
Időseket károsítottak meg többek között Kunszálláson is
A helyi önkormányzat munkatársaként bemutatkozó nő felkereste a 76 éves kunszállási sértettet, hogy lakástámogatás megítélése érdekében az ingatlan melléképületeit szeretnék megtekinteni.
A nyomozási bíró elrendelte az előzetes letartóztatását annak a két nőnek, akik lakástámogatás ígéretével, az idős sértettek figyelmét elterelve készpénzt tulajdonítottak el.
A rendelkezésre álló adatok szerint két, a helyi önkormányzat munkatársaként bemutatkozó nő 2015. július 24-én délelőtt felkereste a 76 éves kunszállási sértettet azzal az ürüggyel, hogy lakástámogatás megítélése érdekében az ingatlan melléképületeit szeretnék megtekinteni. Amíg az egyik elkövető az asszonnyal az udvar hátsó részén tartózkodott, társa a nyitva hagyott házba besurranva készpénzt tulajdonított el, majd gépjárművel távoztak a helyszínről.
A Kecskeméti Rendőrkapitányság munkatársai azonnal megkezdték az ismeretlen elkövetők felkutatását és beazonosítását. Az adatgyűjtések során megtekintett térfigyelő kamerafelvételek és a bevezetett nyomozási cselekmények alapján a rendőrök látókörébe került a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható J. Éva 28 éves kevermesi és F. Jolán 34 éves békéscsabai lakos.
Az elemző-értékelő munka és a beszerzett információk alapján kiderült, hogy a páros ugyanezzel a módszerrel 2015 júliusában és augusztusában Csólyospáloson és Lajosmizsén károsított meg időseket.
Mivel a gyanúsítottak ismeretlen helyen tartózkodtak, ezért a kecskeméti rendőrök elfogatóparancsot bocsátottak ki velük szemben, illetve elrendelték az elkövetéshez használt gépkocsi körözését is.
A Makói Rendőrkapitányság munkatársai 2015. augusztus 8-án Apátfalván elfogták a két nőt és lefoglalták a keresett autót is. J. Évát és F. Jolánt lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt - őrizetbe vételük mellett - gyanúsítottként hallgatták ki a kecskeméti nyomozók és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat, amelyet az illetékes járásbíróság 2015. augusztus 11-én elrendelt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 17:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Január 29. 15:13, csütörtök | Helyi
Forgalmi rend változás a Mónus Illés utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Mónus Illés utcában a mai naptól egyirányúsítás lép életbe.
2026. Január 26. 13:59, hétfő | Helyi
Visszatekintés a Koppány Íjászok 2025-ös esztendejére
A Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület 2009 óta működik. Rendezvényszervező, közösségépítő, hagyományőrző és íjász sporttevékenységet folytat.
2026. Január 23. 11:20, péntek | Helyi
Közös imádság városunkért az Ótemplomban
Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepéhez közeledve 2026. február 1-jén, vasárnap reggel 9 órakor szentmisét mutatnak be Kiskunfélegyháza városáért az Ótemplomban.
