2024. július 17, szerda - Endre, Elek

2024. Január 21. 10:59, vasárnap | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Jó hangulatban zajlott az első Parkerdő Cross terepkerékpáros verseny Kiskunfélegyházán

Hagyományteremtő célzattal rendezett terepkerékpáros versenyt a Bringabarátok Sportegyesület január 20-án a kiskunfélegyházi Parkerdőben.

A meglehetősen hideg, ámde napos, téliesre fordult időjárás ellenére is több mint 75 versenyző és még több néző vett részt az idén első alkalommal megrendezett Parkerdő Cross terepkerékpár versenyen.

A szervezők Kürti Márti és Simon Béla Szabolcs a Bringabarát Kerékpárbolt és Szerviz tulajdonosai elmondták, hogy a verseny ötlete már évekkel ezelőtt megfogalmazódott bennük, amikor a Kiskunfélegyházi Amatőr Kerékpáros Klub tagjai ismerkedni kezdtek a kerékpározás eme szakágával. A cyclecross versenyeket kifejezetten ősztől – tavaszig rendezik meg, ahol a megmérettetés természetes és épített pályán zajlik. Ezek a megmérettetések amellett, hogy a téli erőnlét fenntartásában is nagy szerepet játszanak, még a technikai fejlődésre is kiváló lehetőséget biztosítanak, hiszen a téli útviszonyok egészen más kihívást jelentenek a sportoló számára, mint ugyanazon terep tavasszal, nyáron vagy ősszel.

A Parkerdő ideális körülményeket biztosított a pálya kialakítására, melyet nem kevés munkával sikerült megvalósítani a szervezőknek. Hosszas készülődés – szemétszedés, korhadt gallyak és az avar összegyűjtése - előzte meg az épített akadályok lerakását és a 3,1 km-es útszakasz kijelölését.

Az első futam 11 órakor rajtolt el, melyen a 9 év alatti gyermekek szülői kísérettel egy 1,5 kilométeres útvonalat teljesítettek. Mivel Kürti Márti és Simon Béla Szabolcs fő szervezők saját példájukkal is élen járnak abban, hogy gyermekeiket a sport szeretetére nevelik, ezért ezen a versenyen is képviseltette magát a család. Képünkön kisebbik csemetéjük iparkodik a cél felé:

A futam legfiatalabb nevezője a 20 hónapos ifj. Szarka Ádám volt, aki édesapjával (aki szintén oroszlánrészt vállalt a verseny szervezésében) teljesítette a távot pótülésben.

A hosszabb távon 4 kategória indult három futamban. A két körös junior futamban a 15 év alattiak, majd a 3 körös juniorban 2 futam, ahol a 19 év alattiak versenyezhetnek Ezt követte egy hobbifutam, valamint az ötkörös semi pro futam. A befutók egyedi érmeket, rajtcsomagokat, a dobogón végzettek pedig értékes ajándékot kaptak a szponzorok jóvoltából.

Eredmények

Junior 1.futam lányok:

1. Madár Liza (Hírös ESC

2. Szarka Gerda (Bringabarátok SE).

Fiúk:

1. Laczkó Olivér Péter (Superior racing team)

2. Tulok Darida Simon

3. Mármarosi Marcell (mind kettő Szeksz-rdi Sportközpont)

Junior 2. futam lányok:

1. hely: Jáhner Emese (204-es rajtszám)

Junior 2. futam fiúk:

1. hely: Volyka Ádám (202-es rajtszám) Superior Racing Team

2. hely: Rogozsán Bánk (201-es rajtszám)

3. hely: Vincze Nándor (203-as rajtszám) Bringabarátok SE

Hobby futam női:

1. hely: Pap Zsófia (310-es rajtszám)