Hírek
2020. Március 28. 09:10, szombat |
Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny
Nem fogadnak új ellátottat és látogatókat sem a félegyházi szociális otthonok
Nem vesznek fel új ellátottakat a félegyházi Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézménybe.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) pedig látogatási tilalmat és ezzel egyidejűleg az Országos Tisztifőorvos intézmény-elhagyási tilalmat rendelt el. Az intézkedések célja az ellátottak védelme és megóvása a járványveszélytől.
Az intézmény elhagyása kizárólag indokolt esetben (szükséges egészségügyi vizsgálat elvégzése, közeli hozzátartozó elhalálozása), az intézményvezető külön engedélyével lehetséges.
A félegyházi otthonokban a hozzátartozóknak biztosítják a telefonos kapcsolattartást. Különös figyelmet fordítanak arra, hogy az ellátottak és a dolgozók betartsák a higiénés előírásokat.
A dolgozóknak, bizonyos munkakörökben, a munkavégzés során eddig is kötelező volt a védőeszközök használata (szájmaszk, gumikesztyű, védőruha), ezt most kiterjesztették minden dolgozóra. Rájuk különösen nagy felelősség hárul, hogy munkaidőn túl is gondoskodjanak saját és családjuk védelméről, hogy a fertőzéstől védjék az ellátottakat, zavartalanul biztosítani tudják az intézményi működést.
Az ellátottaknál megszüntették a csoportos foglalkoztatást, és nagy hangsúlyt fektetnek az egyéni megbeszélésekre, jó idő esetén az intézmény kertjében is lehetőség van sétára, beszélgetésekre, ami csökkenti a bezártság érzését, de a hozzátartozók jelenlétét nem tudják pótolni – tájékoztatta Gálig Erzsébet intézményvezető a Félegyházi Közlönyt.
(Fotó: Félegyházi Közlöny)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:08, péntek | Helyi
Országos hőségriadó – Kedvezményes délutáni fürdőbelépő a félegyháziaknak!
2026. Július 31. 11:31, péntek | Helyi
Tizenkettedik alkalommal dübörög a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó
Idén 12. alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót, amely az évek során az oldalkocsis motorosok egyik legkedveltebb eseményévé vált.
2026. Július 30. 17:13, csütörtök | Helyi
A következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása
2026. Július 30. 12:53, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
