2024. október 24, csütörtök - Salamon

2024. Október 23. 13:34, szerda | Helyi sport

Őszi Koppány események

2024. október 5-én Fekete Boglárka Kunszentmiklóson versenyzett a Hadak útja versenysorozat zárófordulóján.

A Táv és távcéllövő versenyt a Nyílegyenes Íjász Club szervezte a Kunszentmiklósi Új Vásártéren. Boglárka szereti a különleges, kihívásokkal teli versenyeket, a csapatban ő a húzóereje a táv és távcéllövésnek. Ezen a versenyen 30-60-90-120-150-180-210 méterre kihelyezett célokat kellett meglőni 150 méterig 2 körben, célpontként 10 vesszővel, aztán egy szimpla távlövés is az eredményhez adódott. Nagyon ügyesen, kis trükközéssel 190 méterre is sikeresen lőtt Boglárka, és igen eredményesen zárta a versenyt az erős felnőtt női kategóriában. Pontos helyezését még nem ismerjük.

2024. október 19-én Kiskundorozsmán a Szélmalom étteremben megtartották a Dél-Alföldi Régiós Történelmi Versenysorozat összesített eredményhirdetését. A hat fordulóból legalább négyen részt kellett venni, hogy értékeljék az eredményeket. Az egyesületünkből Bicskeiné Csányi Mária a történelmi modern senior kategóriában első helyezést ért el, a Dél-Alföldi Régió senior női bajnoka lett. Dongó-Gárgyán Imola történelmi modern íjjal, ifi kategóriában második, Zoboki Csenge pedig vadászíj favesszővel, ifjusági női kategóriában szintén második helyezést ért el.

Kis Mónika
Koppány íjász