2024. április 24, szerda - György

2013. Április 10. 19:44, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Újabb 53 lakásos társasház újult meg Kiskunfélegyházán

Befejeződött a Deák Ferenc utcai társasház energetikai felújítása, amely a „Kiskunfélegyházi Épületfelújítási Program” keretében valósult meg. A beruházás közel 93 millió forintba került

Befejeződött a Deák F. u. 1-5. szám alatti társasház energetikai felújítása, amely a „Kiskunfélegyházi Épületfelújítási Program” keretében valósult meg. A beruházás közel 93 millió forintba került. Az összeg csaknem felét (43.214.084 forint) a kormányzat biztosította, a város 8.357.042 forinttal járult hozzá a rekonstrukcióhoz, a lakossági önerő 41 177816 forint volt. A felújított lakótömböt április 10-én adta Kapus Krisztián polgármester és Bense Zoltán, a körzet önkormányzati képviselője.

Kapus Krisztián beszédében kiemelte, 2003-ban még a Petőfi lakótelep önkormányzati képviselőjeként az egyik kezdeményezője volt a Panel-program elindításának, amely az elmúlt 10 évben több, sikeresen lezárult lakóépület-felújítást eredményezett városunkban. Polgármesterré választása után azt a feladatot kapta, hogy város történelmének eddigi legnagyobb, megközelítőleg 800 millió forint összértékű beruházásához biztosítsa a 2009-ben vállalt önkormányzati önerőt. Minden nehézség ellenére is megvalósultak az épület felújítások, győzött tehát az elkötelezett munka, a hit és a kitartás.
A Deák F. u. 1-5. szám alatti társasház energetikai felújítása 53 lakást érintett. A komplexitás az első lakószint alatti födém és a külső homlokzatok szigetelését, nyílászárók cseréjét, a tető víz-és hőszigetelését, a közös helyiségek nyílászáróinak cseréjét, termofor kémények kiváltását jelentette. Az előzetes számítások szerint megközelítőleg 70%-os energia-megtakarítás érhető majd el, csökkenő CO2 kibocsátás mellett.

Bense Zoltán elmondta, a kiskunfélegyházi önkormányzat 2003 őszén alkotta meg a város közigazgatási területén belül lévő társasházak támogatását célzó rendeletét, amelyben az iparosított technológiával épült lakóépületek energiatakarékos felújításának támogatását és annak szabályait rögzítette. A 2006. évi helyhatósági választásokat követően a lakás bizottság elnökeként folytatta a Jankovszki Zoltán által elkezdett munkát és kezdeményezésükre a képviselő-testület a lakásgazdálkodási feladatok hatékonyabb ellátása érdekében 2007-ben elfogadta az önkormányzat lakásgazdálkodási koncepcióját, amely kiemelt feladatként határozta meg a „Panel Programként” ismert felújítás folytatását.
Két év szünet után, 2008 februárjában a korábbinál komplexebb országos panel program indult, ami városunkban meghozta az áttörést. Kiskunfélegyházán a panel program keretében az elmúlt évek munkájának köszönhetően 837 db lakás felújítása valósult meg 809.786.326 forint összegben, 163.352.074 forint önkormányzati támogatással.

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).