2024. május 8, szerda - Mihály

Városüzemeltetési osztály felhívása
2014. December 01. 17:01, hétfő | Helyi

Városüzemeltetési osztály felhívása

Értesítjük a tisztelt lakosságot, hogy 2015 januárjában a DÉMÁSZ munkatársai Kiskunfélegyházán levágják azokat a faágakat, gallyakat, amelyek az ingatlanok előtt a vezetékek biztonsági távolságán belül vannak.

Eltájolt fadoktor
2014. November 01. 11:00, szombat | Helyi

Eltájolt fadoktor

Ki gondolná, hogy a fák doktora, a harkály képes kártékonyan is kopogtatni, mély lyukakat fúrni – a házak falában.

Mire jó a gesztenye?
2014. Október 12. 19:00, vasárnap | Életmód

Mire jó a gesztenye?

Ha itt az ősz, akkor vitathatatlanul megkezdődik a gesztenyeszezon is. Jó, habár egy kicsit szúrós móka a gyűjtögetés is, de a belőle készült finomságok elpusztítása sokkal izgalmasabb feladat.

Faültetés a köszönetnyilvánítás jegyében
2014. Október 03. 11:15, péntek | Helyi

Faültetés a köszönetnyilvánítás jegyében

A bankfalui keresztnél gyűltek össze ma (október 3-án) reggel a lakók, valamint azok a személyek, akik a városrészben valamilyen szolgáltatást nyújtanak.

Beláthatatlan útkereszteződések Félegyházán
2014. Május 28. 09:25, szerda | Helyi

Beláthatatlan útkereszteződések Félegyházán

Gondozatlan fák és bokrok nehezítik az útkereszteződések beláthatóságát a város több pontján.

Kivágják a veszélyes fákat a Lisznyai utcában
2014. Április 16. 16:36, szerda | Helyi

Kivágják a veszélyes fákat a Lisznyai utcában

A lakók a tavalyi év végén, Kapus Krisztián polgármester, a körzet önkormányzati képviselője által összehívott egyeztető megbeszélésen egyhangúan támogatták az erdőrészlet kivágását.

Fákat ültetnek a selymesi kerékpárút mellé
2014. Március 22. 13:16, szombat | Helyi

Fákat ültetnek a selymesi kerékpárút mellé

Nyolcvanhat facsemetét ültetnek el ma (március 22-én) a selymesi kerékpárút mellett, valamint rendbe teszik, megmetszik a meglévő faállományt. A fapótlást a Selymesért Egyesület tagjai végzik el.

A fa bútor újjászületése
2014. Március 09. 11:00, vasárnap | Helyi

A fa bútor újjászületése

Rendszeres ápolással megőrizhetjük bútoraink szépségét, de újjá is varázsolhatjuk őket az alábbi módszerekkel.

Nyesik a fákat a Gárdonyi Géza utcában
2014. Március 07. 11:56, péntek | Helyi

Nyesik a fákat a Gárdonyi Géza utcában

Fanyesési munkálatok kezdődtek ma (március 7-én) a Gárdonyi Géza utcában. A szakemberek a házak tetőszerkezetét veszélyeztető, valamit az úttest fölé benyúló ágakat távolítják el.

Közel egymillió forint értékű fát termeltek ki
2014. Március 06. 14:37, csütörtök | Helyi

Közel egymillió forint értékű fát termeltek ki

Két hét alatt a városi parkerődben mintegy 5 hektárnyi területet tisztítottak meg a kidőlt, elkorhadt fáktól a novemberben indult közfoglalkoztatási program keretében a motorfűrész, fakitermelő szakképzésben résztvevők.

„Akácos út…” talán már csak a nótában lesz?
2014. Március 01. 08:00, szombat | Belföld

„Akácos út…” talán már csak a nótában lesz?

Kiirtják, mert nem őshonos?

Kitermelik a városi parkerdő kidőlt fáit
2014. Február 19. 15:44, szerda | Helyi

Kitermelik a városi parkerdő kidőlt fáit

Motorfűrész kezelő, fakitermelő szakmunkásokat képeznek a városi parkerdőben a novemberben indult közfoglalkoztatási program keretében.