2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

A szabadban keletkezett tüzek 99 százalékát emberek okozzák
2016. Május 21. 08:37, szombat | Belföld

A szabadban keletkezett tüzek 99 százalékát emberek okozzák

A szabadban keletkezett tüzek 99 százalékát emberek okozzák - hívta fel a figyelmet az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Versenyekben és eredményekben  gazdag áprilist zárt a József
2016. Május 16. 07:00, hétfő | Helyi

Versenyekben és eredményekben gazdag áprilist zárt a József

Az idei tanévben „A tudás életet menthet” jelmondattal meghirdetésre került a Katasztrófavédelmi ifjúsági verseny, amelyet 2016. április 6-án rendeztek a Kiskunfélegyházi Hivatásos Tűzoltó parancsnokságon.

Gyanúsítottként hallgatták ki a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetőjét
2016. Április 26. 07:53, kedd | Kék hírek

Szolgálati visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóját a Központi Nyomozó Főügyészség

Ingyen szén-monoxid-érzékelők a katasztrófavédelemtől
2016. Január 30. 05:00, szombat | Belföld

Ingyen szén-monoxid-érzékelők a katasztrófavédelemtől

Játékot indít hivatalos Facebook-profilján az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF), ahol 200 szén-monoxid-érzékelőt lehet nyerni - tájékoztatta az OKF helyetteses szóvivője pénteken az MTI-t.

Jászszentlászlón tűz ütött ki egy mezőgazdasági létesítményben
2016. Január 22. 13:02, péntek | Helyi

Jászszentlászlón tűz ütött ki egy mezőgazdasági létesítményben

Kiskunfélegyházáról és Kiskunmajsáról vonultak a tűzoltók, hogy megakadályozzák a tűz tovább terjedését.

Sok helyen nincsen áram Bács-Kiskun megyében
2016. Január 07. 11:12, csütörtök | Helyi

Sok helyen nincsen áram Bács-Kiskun megyében

Csütörtökre virradó éjjel több helyen fa dőlt a hálózatra, vezetékek szakadtak le, oszlopok dőltek ki. A szolgáltató szakemberei folyamatosan dolgoznak az üzemzavar elhárításán. (A kép illusztráció.)

Két személygépkocsi és egy kamion ütközött az M5-ösön
2015. Október 27. 09:38, kedd | Kék hírek

Két személygépkocsi és egy kamion ütközött az M5-ösön

Erős ellentmondásba került a rendőrség és a katasztrófavédelem egy tegnap (október 26-án) történt lajosmizsei baleset kapcsán.

Katasztrófavédelem - Akikre MINDIG számíthatunk
2015. Október 16. 17:24, péntek | Helyi

Katasztrófavédelem - Akikre MINDIG számíthatunk

Életveszélyessé vált fák nyesését végezték ma (október 16-án) a katasztrófavédelem dolgozói a Blaha Lujza téren.

Közel kétszáz emberen segíthet a megye katasztrófavédőinek vére
2015. Október 15. 14:24, csütörtök | Helyi

Közel kétszáz emberen segíthet a megye katasztrófavédőinek vére

Bács-Kiskun megyében négy helyszínen hatvanhat véradó adott vért a Természeti Katasztrófák Csökkentésének Világnapján a Magyar Vöröskereszt és a katasztrófavédelem által közösen szervezett véradáson.

Lakosságvédelmi szirénák ellenőrzése
2015. Szeptember 15. 09:04, kedd | Helyi

Lakosságvédelmi szirénák ellenőrzése

A Kiskunfélegyházi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság és a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal 2015. szeptember 24-én, délelőtt 9 és 12 óra között lakosságvédelmi sziréna ellenőrzést tart.

Több mint 4600 jelzést kapott a katasztrófavédelem országszerte
2015. Július 09. 15:54, csütörtök | Belföld

Több mint 4600 jelzést kapott a katasztrófavédelem országszerte

Több mint 4600 jelzést kapott a katasztrófavédelem a szerdai vihar miatt, ebből csaknem 1300 esetben már megoldották a problémát - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) csütörtök délután.

Tűzgyújtási tilalom az egész országban
2015. Július 03. 21:47, péntek | Belföld

Tűzgyújtási tilalom az egész országban

2015. július 3-án általános tűzgyújtási tilalmat rendelt el a földművelésügyi miniszter.