2024. április 19, péntek - Emma

Még egy Bush jöhet
2014. November 11. 10:20, kedd | Belföld

Még egy Bush jöhet

Portrékötetet írt apjáról az ifjabb Bush elnök, aki az USA Today online kiadásában megjelent interjújában arra buzdította öccsét, hogy szálljon harcba a Fehér Házért – jelentette az MTI Washingtonból.

A kanos, búbánatos főhős, akiről kórt neveztek el
2014. November 07. 10:44, péntek | Belföld

A kanos, búbánatos főhős, akiről kórt neveztek el

Van abban még valami egészséges, ha egy fiatalember az élet minden részét a szexualitásból közelíti meg. Van abban még valami egészséges, ha egy fiatalember az élet minden részét a szexualitásból közelíti meg?

Hadiösvény a Bakonyban – Cseh Tamástól
2014. November 06. 14:33, csütörtök | Belföld

Hadiösvény a Bakonyban – Cseh Tamástól

Mert most már arról is van valami elképzelésem, miért is vonul ki valaki egy erdőbe, és miért is akarhat „indiánosat” játszani... Cseh Tamás Hadiösvény könyvének ajánlója!

Magyar szellemkatonák és börtönsziget
2014. November 06. 14:31, csütörtök | Belföld

Magyar szellemkatonák és börtönsziget

Megjelent Margittai Gábor és Major Anita Szamár-sziget szellemkatonái című kötete a közelmúltban, mely az első világháborús hős magyar katonáknak állít emléket.

Holtverseny – következmények nélkül - drog, szex, brutalitás
2014. November 04. 14:12, kedd | Belföld

Holtverseny – következmények nélkül - drog, szex, brutalitás

Az akciófilmre emlékeztető történet a drogok, a szex és a brutalitás örvényében egyre mélyebbre merülő kamaszok, krimibe illő sztorija Totth Benedek napokban megjelent Holtverseny című könyve.

Isten nem varázsló
2014. November 03. 14:45, hétfő | Belföld

Isten nem varázsló

„Amikor a teremtésről olvasunk, azt képzelhetjük, hogy Isten egy varázsló varázspálcával, aki képes bármit megtenni. De ez nem így van” – fogalmazott a pápa.

János Vitéz és Paulo Coelho az élen –Sikerlisták a Kódexből
2014. Október 30. 13:56, csütörtök | Belföld

János Vitéz és Paulo Coelho az élen –Sikerlisták a Kódexből

Összeállította sikerlistáit a Kello Kódex Könyváruház, mely két kategóriában is népszerűségi rangsort készített a tankönyvek mellett.

Elcseszett napok egy elcseszett bolygón
2014. Október 28. 11:42, kedd | Belföld

Elcseszett napok egy elcseszett bolygón

Amikor 1950-ben Ray Bradbury megalkotta a Marsbéli krónikák című sci-fi novellafüzérét, egy végeláthatatlan marslakós korszak indult el a tudományos-fantasztikus irodalomban...

Magyar szálú regénnyel, íróként is debütált a világhírű rendező
2014. Október 27. 11:08, hétfő | Belföld

Magyar szálú regénnyel, íróként is debütált a világhírű rendező

Megjelent Konzum címmel első regénye David Cronenbergnek. A világhírű kanadai horrorrendező és producer kötetét a mű fordítója, Hegyi Pál és szerkesztője, Berta Ádám mutatta be az Olvasás Éjszakáján a fővárosban.

El Camino hóhéra - Misztikus bűnüldözés zarándokút közben
2014. Október 22. 12:05, szerda | Belföld

El Camino hóhéra - Misztikus bűnüldözés zarándokút közben

Szerelem, misztikum, vallásos romantika, spanyol miliő, rejtélyek, megint csak szerelem és krimi, krimi, krimi. Mindezt kínálja új regényében Susanna Lehner, Az El Camino hóhéra című történetben.

Olvasáskultúra, értékvilág, szakmaiság – mit jelentenek a kötelező olvasmányok
2014. Október 21. 11:30, kedd | Belföld

Olvasáskultúra, értékvilág, szakmaiság – mit jelentenek a kötelező olvasmányok

Vajon a mai fiatalok számára mit jelentenek a kötelező irodalmi szövegek. Egyebek közt erre is kereste a választ a KELLO nyilvános beszélgetéssel az Olvasás Éjszakájának programjaihoz csatlakozva.

Sorsok a sorban – a születési sorrend befolyásolja, hogy kivé válunk?
2014. Október 17. 11:59, péntek | Belföld

Sorsok a sorban – a születési sorrend befolyásolja, hogy kivé válunk?

Kevin Leman nem állít kevesebbet, csak azt, hogy a születési sorban elfoglalt helyünk döntően befolyásolja azt, miféle emberekké válunk