2024. április 19, péntek - Emma

Az advent ne a türelmetlen várakozásról szóljon
2016. December 04. 07:31, vasárnap | Helyi

Az advent ne a türelmetlen várakozásról szóljon

A várakozás önmagában is örömteli, ha arra készülünk, hogy örömöt szerezzünk a másiknak. Ez a fajta készület, amelyben fel lehet töltődni, ez a fajta készület örömmel tölti be a szívünket.

Fellobbant a lángja az első adventi gyertyának
2015. November 29. 07:00, vasárnap | Helyi

Fellobbant a lángja az első adventi gyertyának

November 28-án (szombaton) ünnepélyes keretek között gyújtotta meg városunk polgármestere Csányi József az adventi koszorú első gyertyáját.

Fe­lejtsd el az ad­venti ko­szo­rút
2015. November 09. 15:49, hétfő | Helyi

Fe­lejtsd el az ad­venti ko­szo­rút

Sok­kal jobb öt­le­te­ket mu­ta­tunk!

Hajtsunk fejet Mindenszentekkor a világháború áldozatai előtt is
2015. Október 31. 14:44, szombat | Helyi

Hajtsunk fejet Mindenszentekkor a világháború áldozatai előtt is

Némán, szívükben mély tisztelettel helyezték el az emlékezés koszorúit ma (október 31-én) városunk elöljárói a Felsőtemetőben található I. világháborús és II. világháborús emlékműnél.

Móra Ferencre emlékezett a város
2015. Február 06. 15:44, péntek | Helyi

Móra Ferencre emlékezett a város

Móra Ferenc halálnak 81. évfordulója alkalmából szervezett emléknapokat Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület, a Móra Ferenc Gimnázium és a Constantinum Móra Ferenc Általános Iskola.

Fellobbant az első adventi gyertya lángja Félegyházán
2014. November 29. 20:11, szombat | Helyi

Fellobbant az első adventi gyertya lángja Félegyházán

A hagyományoknak megfelelően idén is adventi koszorú ékesíti a kiskunfélegyházi városházát. Az első gyertyát ma (november 29-én) Csányi József polgármester gyújtotta meg.

Elhelyezték a Návay emlékmű alapkövét
2014. Február 28. 08:52, péntek | Helyi

Elhelyezték a Návay emlékmű alapkövét

A kommunista diktatúra áldozataira emlékezett február 27-én) a város. Elsőként a vasútállomás falán elhelyezett emléktáblát koszorúzták meg az önkormányzat és a pártok képviselői.

Alapkő került a Petőfi szobor megújuló talapzatába
2013. Március 18. 09:55, hétfő | Helyi

Alapkő került a Petőfi szobor megújuló talapzatába

Megkoszorúzták Bem József szobrát, majd a városi megemlékezés keretében alapkövet helyeztek el Petőfi Sándor szobrának megújuló talapzatában.

2012. Május 09. 07:09, szerda | Külföld

Magyar katonák síremlékét koszorúzták meg Csehországban

Megkoszorúzták a nácik elleni harcokban a második világháború végén elesett magyar honvédek síremlékét kedden a dél-csehországi Zlatá Koruna község temetőjében.

2011. November 01. 07:29, kedd | Kék hírek

Koszorútolvajokat fogtak a rendőrök

A fokozott rendőri jelenlétnek köszönhetően eddig mintegy kéttucatnyi embert állítottak elő Budapest területén a halottak napi hosszú hétvégén - közölte a BRFK szóvivője.