2024. május 4, szombat - Mónika

Péntekig kell jelentkezni a középiskolai központi írásbelikre
2017. December 04. 11:23, hétfő | Belföld

Péntekig kell jelentkezni a középiskolai központi írásbelikre

Péntekig kell jelentkezniük a központi középiskolai írásbelire az általános iskolásoknak - közölte az Oktatási Hivatal hétfőn az MTI-vel.

Június közepéig jelentkezhetnek a tehetséges diákok a Mathias Corvinus Collegium képzéseire
2017. Június 15. 15:57, csütörtök | Helyi

Felső tagozatos, középiskolás és leendő egyetemista diákok jelentkezését várja az ország egyik legismertebb tehetséggondozó intézménye, a Mathias Corvinus Collegium (MCC).

Csütörtökön és pénteken módosíthatóak a középfokú jelentkezések
2017. Március 13. 16:20, hétfő | Belföld

Csütörtökön és pénteken módosíthatóak a középfokú jelentkezések

Csütörtökön és pénteken módosíthatják a tanulók a középfokú felvételi vizsgák eredményei, tapasztalatai vagy egyéb információ alapján jelentkezésüket

Új történelmi atlaszuk lesz a középiskolásoknak
2017. Március 13. 10:17, hétfő | Belföld

Új történelmi atlaszuk lesz a középiskolásoknak

A tervek szerint nyárra elkészíti az új középiskolás történelmi atlaszt a Magyar Tudományos Akadémia Történettudományi Intézete - jelentette ki az intézet kutatója az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.

Színházművészettel a tanítás szolgálatában
2017. Február 15. 11:07, szerda | Helyi

Színházművészettel a tanítás szolgálatában

Szakmai nap óvónőknek, általános- és középiskolai tanároknak, dráma- és színjátéktanároknak a Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskolában 2017. február 24-én, pénteken.

Meghirdette középiskolásoknak szóló filmpályázatát a Fesztiválzenekar
2015. Október 08. 05:00, csütörtök | Belföld

Meghirdette középiskolásoknak szóló filmpályázatát a Fesztiválzenekar

Idén is meghirdette középiskolásoknak szóló filmpályázatát a Budapesti Fesztiválzenekar (BFZ). A gimnazisták a 2015/16-os évadban Sosztakovics Hamlet szvitjére készíthetik el kisfilmjeiket.

Pár nap múlva Ballagás
2015. Április 28. 08:00, kedd | Helyi

Pár nap múlva Ballagás

Az ünnepi hosszú hétvégén ballagnak középiskoláinkból a végzős diákok Kiskunfélegyházán.

Kárpát-medencei utazás középiskolásoknak
2015. Február 05. 09:41, csütörtök | Helyi

Kárpát-medencei utazás középiskolásoknak

Idén is meghirdeti a Rákóczi Szövetség azt a lehetőséget,hogy egy Kárpát-medencei, határon túli település magyar középiskolájához látogassanak el magyarországi középiskola diákjai és közösen ünnepeljenek március 15-én.

Bombával fenyegetőzött, már el is fogták!
2014. Május 13. 11:29, kedd | Helyi

Bombával fenyegetőzött, már el is fogták!

Az épületek átvizsgálásakor nem találtak robbanóanyagot a rendőrök. Az ismeretlen telefonálót 3 órán belül megtalálták.

Bombariadó a félegyházi középiskolákban
2014. Május 12. 12:09, hétfő | Helyi

Bombariadó a félegyházi középiskolákban

Az intézményekben tartózkodó diákokat és tanáraikat biztonságos helyre vezényelték az előírások szerint, majd a Kecskeméti Katasztrófavédelmi Szervezet megkezdte az épületek átvizsgálását.

Bolondballagóké volt a főutca
2013. Május 03. 19:51, péntek | Helyi

Bolondballagóké volt a főutca

“Bolondballagók” zsivajától volt hangos ma (május 3-án) délelőtt Kiskunfélegyháza fő utcája.

Május 3-án kezdődik az idei érettségi időszak
2013. Május 02. 15:20, csütörtök | Helyi

Május 3-án kezdődik az idei érettségi időszak

A tavaszi érettségi időszak május 3-án kezdődik idén Bács-Kiskun Megyében, a bajai Magyarországi Németek Általános Művelődési Központjában a német nemzetiségi érettségivel