2024. május 16, csütörtök - Botond, Mózes

Mikor kell új iskola?
2015. Március 22. 18:00, vasárnap | Helyi

Mikor kell új iskola?

Lépjünk minél előbb, mert ezek az évek borzalmas hatással lehetnek az egész életére!

Oktatási kisokos
2015. Március 21. 10:00, szombat | Helyi

Oktatási kisokos

Mire készüljenek a középiskolába, egyetemre felvételizők, mikor lesz a tavaszi szünet, és mikor tartják az országos kompetenciamérést?

Adalékanyagmentes iskolaévek
2015. Március 12. 17:56, csütörtök | Helyi

Adalékanyagmentes iskolaévek

Kötetlen baráti beszélgetés útján ismerkedtek a szülők a Waldorf intézmények oktatási rendszerével ma (március 12-én) 17:00 órától a Művelődési Központban.

Pályázat roma fiataloknak
2015. Március 03. 09:21, kedd | Helyi

Pályázat roma fiataloknak

Pályázati lehetőség a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ egységes rendvédelmi moduláris szakképzésében résztvevő roma származású fiatalok katasztrófavédelmi pálya választásának ösztönzésére.

Az új diploma értékesebb lesz a hagyományosnál
2015. Február 28. 08:00, szombat | Belföld

Az új diploma értékesebb lesz a hagyományosnál

A Miskolci Egyetemen az országban elsők között indul duális képzés szeptembertől.

Megkezdte a munkát a tankerült élén dr. Kása Zsuzsanna
2015. Február 06. 13:35, péntek | Helyi

Megkezdte a munkát a tankerült élén dr. Kása Zsuzsanna

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, Dr. Kása Zsuzsanna vezeti a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Kiskunfélegyházi Tankerületét február 1-től.

Nyílt napokat tart az ELTE
2015. Január 28. 08:15, szerda | Belföld

Nyílt napokat tart az ELTE

Csütörtökön és pénteken nyílt napokat tartanak az Eötvös Loránd Tudományegyetemen (ELTE), ahol számos program mellett az érdeklődők megismerkedhetnek a karok képzési kínálatával.

Anyanyelvi emlékverseny a magyar nyelv napján
2014. November 13. 15:26, csütörtök | Helyi

Anyanyelvi emlékverseny a magyar nyelv napján

A kiváló pedagógus, szakfelügyelő, országgyűlési képviselő, tankönyvíró Fekete Pál tiszteletére rendeznek ma (november 13-án) anyanyelvi emlékversenyt a József Attila Általános Iskola Platán Utcai Tagintézményében.

Emmi: a napokban érkezik az újabb pedagógus-béremelés
2014. Október 05. 12:34, vasárnap | Belföld

Emmi: a napokban érkezik az újabb pedagógus-béremelés

A napokban érkezik meg az újabb pedagógus-béremelés az érintettekhez - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) Köznevelésért Felelős Államtitkársága vasárnap az MTI-t.

Iskolabővítés Petőfiszálláson
2014. Szeptember 24. 13:48, szerda | Helyi

Iskolabővítés Petőfiszálláson

Új szárnnyal bővült a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program keretében a petőfiszállási Petőfi Sándor Általános Iskola.

Újra indult a Tai Chi oktatás Kiskunfélegyházán
2014. Augusztus 30. 18:00, szombat | Helyi

Újra indult a Tai Chi oktatás Kiskunfélegyházán

A Tai Chi nem egyszerűen a harcművészet egyik ága, annál sokkal több. Nem csak a testünket tartja edzésben, hanem a lelkünkre, érzéseinkre egész életünkre is kihat.

Új tanév, új szabályok!
2014. Augusztus 28. 15:11, csütörtök | Helyi

Új tanév, új szabályok!

Nem múlhat el tanévkezdés új szabályok nélkül. Íme, a legjelentősebbek, amelyek egyaránt érintik a diákokat és a tanárokat. A változásokkal együtt eltűnik a Marx-szobor a Corvinus Egyetem aulájából.