2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

Tippek leendő kollégistáknak
2014. Augusztus 24. 11:30, vasárnap | Helyi

Tippek leendő kollégistáknak

Az alábbiakban néhány extra tippet adunk, amiről nem szabad megfeledkezni egy leendő kollégistának.

Egy hónap múlva indul a diplomamentés
2014. Július 29. 08:13, kedd | Helyi

Egy hónap múlva indul a diplomamentés

A Diplomamentő program keretében várhatóan augusztus végén elindulnak az első képzések, amelyekre eddig mintegy 29 ezren jelentkeztek.

Mintegy 74 ezren nyertek felvételt a felsőoktatásba
2014. Július 26. 15:38, szombat | Belföld

Mintegy 74 ezren nyertek felvételt a felsőoktatásba

A felsőoktatásba jelentkező több mint 106 ezer diák közül mintegy 74 ezren nyertek felvételt – közölte Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkára pénteken budapesti sajtótájéko

Egyre nagyobb igény van a jól képezett szakmunkásokra
2014. Június 20. 10:37, péntek | Helyi

Egyre nagyobb igény van a jól képezett szakmunkásokra

Szakmai beszélgetésre invitálta június 19-én a gyakorlati helyet biztosító cégek képviselőit a Kiskunfélegyházi Középiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium vezetősége.

Anyanyelvből dicséretes
2014. Április 04. 17:49, péntek | Helyi

Anyanyelvből dicséretes

Szép eredményeket hoztak az idén is az országos meghirdetésű anyanyelvi versenyek a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskolának.

Mit tanulj, hogy legyen állásod?
2014. Január 25. 11:00, szombat | Belföld

Mit tanulj, hogy legyen állásod?

Tini korban sokat ábrándozunk arról, hogy milyen szférában fogunk dolgozni felnőtt korunkban. Vannak szakmák, amik izgalmasnak és érdekesnek tűnnek a TV vagy más média hatására

Kik voltak a Háromkirályok?
2013. December 24. 14:00, kedd | Belföld

Kik voltak a Háromkirályok?

A három királyok valójában nem is voltak királyok. A Biblia tanítása szerint napkeleti bölcsek, csillagjósok illetve mágusok voltak.

Álláskeresési technikákról a könyvtárban
2013. November 21. 13:30, csütörtök | Helyi

Álláskeresési technikákról a könyvtárban

Álláskeresési technikák diplomásoknak címmel tartott előadást november 20-án dr. Joó Zsuzsanna karrier tanácsadó, önismereti tréner a városi könyvtárban.

„Felsőfokról-felsőfokon” – iskolabörze a szakmaköziben
2013. November 14. 15:23, csütörtök | Helyi

„Felsőfokról-felsőfokon” – iskolabörze a szakmaköziben

Iskolabörze kezdődött ma (november 14-én) 13 órakor a középiskolások számára a Szakmaközi Művelődési Házban.

Új típusú főiskolákat hozna létre a kormányzat
2013. Augusztus 27. 11:25, kedd | Belföld

Új típusú főiskolákat hozna létre a kormányzat

Közösségi főiskolákat létesítene a felsőoktatási államtitkárság. Ezek az intézmények különböző képzéseket kínálnának a 20-30 kilométeres körzetükben élőknek

Iskolakezdési támogatás
2013. Augusztus 26. 11:39, hétfő | Helyi

Iskolakezdési támogatás

A szülők tanév előtti terheinek csökkentése érdekében a munkáltatók támogatást adhatnak munkavállalóiknak. E tekintetben munkáltatónak tekintendő a gazdasági társaság is, személyesen közreműködő tagja vonatkozásában.