2024. április 28, vasárnap - Valéria

A zászlóforgatás virtuózai
2015. Május 24. 22:35, vasárnap |

A zászlóforgatás virtuózai

Az ünnepi szentmise után ma (május 24-én) olaszországi testvérvárosunk Feltre zászlóforgatói zórakoztatták délelőtt a Béke téren egybegyűlt kíváncsiskodókat.

Áldás legyen városunk alapítóin
2015. Május 24. 21:51, vasárnap |

Áldás legyen városunk alapítóin

Ma (május 24-én) a Sarlós Boldogasszony templomban ünnepi szentmise keretében áldotta meg Talapka István főesperes,cimzetes apát mindazokat, akik sokat tettek és tesznek a jövőben is városunkért.

Nézzünk fel emberi nagyságukra
2015. Május 24. 21:41, vasárnap |

Nézzünk fel emberi nagyságukra

Ma (május 24-én) az Ünnepi Képviselőtestületi Ülés keretei között átadásra kerültek a megbecsülés elismerő oklevelei mindazoknak, akiknek sokat köszönhetünk mi kiskunfélegyházi polgárok.

Megalakult a Móra Ferenc Társaság
2015. Május 24. 20:58, vasárnap |

Megalakult a Móra Ferenc Társaság

Fényesebben tündököl, mint valaha az újra megalakult Móra Ferenc Társaság. Az eredetileg 1934. július 19-én megalakult társaság a szellemi értékek magas szintű közvetítését 1948-ig végezhette.

Nagy sikert aratott a Városalapítók Napi rendezvény
2015. Május 24. 20:54, vasárnap |

Nagy sikert aratott a Városalapítók Napi rendezvény

Vasárnap délután is sok család látogatott el a Kiskunfélegyháza főterére, hogy részt vegyenek a Városalapítók Napja alkalmából szervezett programokon.

Akik legjobban ismerik városunkat
2015. Május 24. 20:44, vasárnap |

Akik legjobban ismerik városunkat

A Helyismereti Vetélkedő nyerteseinek díjkiosztására ma (május 24-én) az Ünnepi Képviselőtestületi Ülésen került sor.

Komposztálj okosan - röviden a humuszgyártásról
2015. Május 24. 13:00, vasárnap |

Komposztálj okosan - röviden a humuszgyártásról

Háztartási, kerti szerves hulladékból tápanyagokban rendkívül gazdag humuszt előállítani igazán környezetbarát megoldás, ám kevesen élnek a „természet” és a „szemét” adta lehetőséggel.

Versenyfutás az aranyéremért
2015. Május 24. 11:42, vasárnap |

Versenyfutás az aranyéremért

A megyei I. osztályú bajnokság 28. fordulójában a 9. helyen álló Kiskőrös csapatát fogadta a listavezető. A legfontosabb céljuk volt, hogy hazai környezetben begyűjtsék a három pontot.

Bunyóval ünnepelték a Pünkösdöt
2015. Május 24. 05:10, vasárnap |

Bunyóval ünnepelték a Pünkösdöt

Ne vegyék készpénznek a főcímet, hiszen a Pofon Party apropója nem a pünkösdi ünnepkör, hiszen az ökölvívó szakosztály rendszeresen tart szintfelmérő box meccseket.

22. Kiskun Kupa Utcai Futóverseny
2015. Május 23. 23:03, szombat |

22. Kiskun Kupa Utcai Futóverseny

Folyamatosan hűtötte az eső a résztvevőit a 22. Kiskun Kupa Utcai Futóversenynek, melyet ma (május 23-án) a Móravárosban került megrendezésre.

Fogathajtás a Vasas Pályán
2015. Május 23. 22:46, szombat |

Fogathajtás a Vasas Pályán

Embert és lovat, lovaskocsit egyaránt jócskán próbára tett a saras, latyakos pálya és az egész délelőtt ömlő eső. Ennek ellenére jó hangulatban telt a fogathajtó verseny a Vasas Pályán.

Úszás és izgalom Pünkösd szombatján
2015. Május 23. 22:41, szombat |

Úszás és izgalom Pünkösd szombatján

Nagy izgalommal zajlott ma (május 23-án) a XII. Kuchinka Vilmos Nemzetközi Úszó Emlékverseny a Városi Uszodában.