2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2016. Január 27. 09:29, szerda | Helyi

Birkózó sikerek Korondon

Nagyszerűen sikerült az a korondi kirándulás, amelyen a Kiskunfélegyházi Vasas TK birkózói vettek részt január 22-26-között.

A település híres szülöttjének emlékére idén már XVI. alkalommal rendeztek szabadfogású emlékversenyt az utódok. A nagyszerű birkózó, Lőrincz Márton 1936-ban szerzett olimpiai bajnoki címet hazánknak. Az eseményen 21 csapat 224 sportolója mérette meg magát. A félegyházi csapat minden tagja dicséretet érdemel, mert megállták a helyüket az erős mezőnyben, hiszen a csapatversenyben harmadik helyen végeztek.

Ahhoz, hogy dobogóra állhatott az edző, kellettek a kitűnő egyéni teljesítmények.
Női mezőnyben a 32 kg-osok között Tapodi Rebeka, a 45 kg-os Szabó Szonja és az 58 kg-os Rekedt-Nagy Réka aranyérmet szerzett úgy, hogy mindegyiküknek négy-négy ellenfelet kellett legyőzni. Varga Bernadett ezüstérmes a 29, míg Stecenkó Lili bronzérmes lett az 54 kg-os súlycsoportban.

Fiúk között a 20 kg-os Makra Benjámin állhatott fel a dobogó tetejére. Ezüstérmet Borto Dominik 40 kg-ban és Szécsényi Ádám a nehézsúlyúak között tudott szerezni. Bronzérmesek lettek a 35 kg-osok között Fekete Alex és Nemcsok Zoltán, valamint a 45 kg-os Zsitva Attila.

Kiváló birkózásáért különdíjat kapott a rendezőktől Tapodi Rebeka.
Másnap a téli táj szépségeivel és a havas lejtők nyújtotta örömökkel ismerkedhettek az alföldi delegáció tagjai.

Edzők: Ván Jenő, Kelemen András és Szabó József

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.