2024. július 8, hétfő - Ellák

2024. Február 03. 09:00, szombat | Helyi
Forrás: batthyanysuli.hu

Egy fabábu története

Pinokkió egy életre kelt fabábu, akit Gepetto, az asztalosmester faragott ki, egy olyan farönkből, melyet önzetlen jóságáért cserébe kapott.

Együttélésük szeretetteljes, de nehézségekkel teli. Elérkezik a nap, amikor a fiú hatalmas reményekkel felvértezve iskolába indul, de egy hang másfelé szólítja.

A Batthyány Lajos Általános Iskola alsó tagozata, kiegészülve az 5. évfolyammal, csütörtök délután a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színházba látogatott, ahol a „Pinokkió” című előadást tekintették meg. A gyerekek és az őket kisérő felnőttek egyaránt jól szórakoztak.

Forrás: batthyanyiskola.hu, Kovács Ágnes, kecskemetinemzeti.hu

2024. Július 07. 09:36, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. július 7. - Évközi 14. vasárnap

2024. Július 06. 08:23, szombat | Helyi

A hétvégén visszatér a kánikula

A hétvégén sok napsütés várható, a csúcshőmérséklet jellemzően 30 Celsius-fok felett alakul - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2024. Július 06. 07:38, szombat | Helyi

Semmelweis-napi ünnepséget tartottak a Városházán

Az egészségügyi dolgozókat köszöntötték Semmelweis-nap alkalmából július 5-én a Városháza dísztermében.

2024. Július 05. 15:47, péntek | Helyi

Baleset történt Kiskunfélegyháza és Tiszaalpár között

Lesodródott az úttestről és az árokba hajtott egy személykocsi a 4625-ös út 65-ös kilométerénél, Kiskunfélegyháza és Tiszaalpár között.