2024. április 19, péntek - Emma

Katasztrófavédelem: adventi időszakban kétszer annyi a lakástűz
2018. December 23. 12:47, vasárnap | Belföld

Katasztrófavédelem: adventi időszakban kétszer annyi a lakástűz

Adventi időszakban kétszer annyi a lakástűz, mint az év más időszakaiban; idén decemberben már mintegy félezer ilyen esethez kellett kivonulniuk a tűzoltóknak

Enyhülés várható az utolsó adventi hétvégén
2018. December 21. 05:00, péntek | Belföld

Enyhülés várható az utolsó adventi hétvégén

Enyhülés várható az utolsó adventi hétvégén; néhol plusz 10 foknál is melegebb lehet. Csapadékos is lesz az időjárás: kezdetben ónos eső, hószállingózás is lehet, aztán egyre inkább eső lesz jellemző

Minden évben várjuk a Zenebarátok Kórusának adventi hangversenyét
2018. December 17. 13:53, hétfő | Helyi

Minden évben várjuk a Zenebarátok Kórusának adventi hangversenyét

Idén december 16-án, Kodály Zoltán születésnapján tartotta adventi hangversenyét a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa.

Lángra lobbant az adventi koszorú harmadik gyertyája is
2018. December 16. 14:25, vasárnap | Helyi

Lángra lobbant az adventi koszorú harmadik gyertyája is

Városunk adventi koszorúján Balla László alpolgármester és Hajagos Gyula, a Szent István Templom esperese gyújtotta meg a harmadik gyertyát december 15-én.

Elkezdődött a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Adni öröm! akciója
2018. December 14. 07:11, péntek | Belföld

Elkezdődött a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Adni öröm! akciója

Elkezdődött csütörtökön a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Adni öröm! elnevezésű jótékonysági akciója, amelyben december 18-ig tartós élelmiszert gyűjtenek a rászorulóknak a Spar és az Interspar üzletekben országszerte.

Adventi hangverseny a Szent István Templomban
2018. December 11. 09:22, kedd | Helyi

Adventi hangverseny a Szent István Templomban

A Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola növendékei szeretettel várnak mindenkit december 14-én, pénteken 15.30-kor a Szent István Templomba.

Magyar adventi fesztivál van New Yorkban
2018. December 09. 13:53, vasárnap | Belföld

Magyar adventi fesztivál van New Yorkban

Advent alkalmából magyar örökség fesztivált tart szombat-vasárnap New Yorkban a Magyar Ház.

Cselekvő várakozásra intett advent idején Erdő Péter
2018. December 03. 07:33, hétfő | Belföld

Cselekvő várakozásra intett advent idején Erdő Péter

Advent idején nem passzív várakozásra van szükség, hanem cselekvő ünnepi készülődésre, ami a szeretet tetteiben nyilvánulhat meg - mondta Erdő Péter bíboros az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.

Advent idején a szeretet cselekedeteire kell koncentrálni
2018. December 03. 07:22, hétfő | Helyi

Advent idején a szeretet cselekedeteire kell koncentrálni

Advent első vasárnapjával megkezdődött a felkészülés a karácsonyra, a koszorún meggyújthattuk az első gyertyát.

Advent a felkészülés ideje
2018. December 02. 11:07, vasárnap | Belföld

Advent a felkészülés ideje

Advent első vasárnapja van, ma kezdődik a karácsonyra történő lelki felkészülés négy vasárnapon át tartó időszaka. A keresztények böjttel, bűnbánattal és jócselekedetekkel is készülnek Jézus születésének ünnepére

Szakértő: biztonsági szempontból kiemelt az adventi időszak
2018. December 02. 09:15, vasárnap | Külföld

Szakértő: biztonsági szempontból kiemelt az adventi időszak

Biztonsági szempontból kiemelt az adventi időszak Európában, fennáll a lehetősége egy nagyobb terrortámadásnak - mondta Horváth József biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.

Advent üzenete, hogy legyen idő a lelkünkre, a felkészülésre
2018. December 02. 05:05, vasárnap | Belföld

Advent üzenete, hogy legyen idő a lelkünkre, a felkészülésre

Advent üzenete most, 2018-ban a leginkább az, hogy legyen idő a lelkünkre és szánjunk időt a felkészülésre, mert \"türelmetlenségkultúrában\" élnek az emberek