2024. április 25, csütörtök - Márk

Tilos közterületen alkoholt inni Félegyházán
2018. Október 24. 10:29, szerda | Helyi

Tilos közterületen alkoholt inni Félegyházán

A jövőben – néhány kivétellel – tilos a város közterületein alkoholt fogyasztani - írja a baon.hu.

Egyre kevesebbet isznak az oroszok?
2018. Október 16. 14:48, kedd | Külföld

Egyre kevesebbet isznak az oroszok?

Több mint 40 százalékkal csökkent az alkoholfogyasztás Oroszországban az elmúlt öt évben - jelentette be Veronyika Szkvorcova orosz egészségügy miniszter egy Moszkvában tartott szaktanácskozáson kedden.

Saját alkoholt árul a Metallica
2018. Augusztus 31. 05:00, péntek | Bulvár

Saját alkoholt árul a Metallica

Saját whiskeyt készített a Metallica amerikai metálzenekar, a hírt szerdán jelentették be honlapjukon.

Az alkoholnak nincs biztonsággal fogyasztható mennyisége
2018. Augusztus 25. 05:00, szombat | Belföld

Az alkoholnak nincs biztonsággal fogyasztható mennyisége

Nincs olyan alkoholmennyiség, ami biztonsággal fogyasztható - számolt be a BBC hírportálja egy világméretű kutatás eredményeiről.

Elvesztette uralmát a jármű felett
2018. Július 16. 09:57, hétfő | Helyi

Elvesztette uralmát a jármű felett

Gátér felől Kiskunfélegyháza irányába közlekedett a 451-es számú főúton 2018. július 15-én 4 óra 30 perc körül egy 28 éves ladánybenei nő egy Fiattal.

Nagy razzia kezdődött az utakon
2018. Június 04. 07:27, hétfő | Belföld

Nagy razzia kezdődött az utakon

Az akció célja elsősorban az ittas vagy bódult állapotban vezető sofőrök kiszűrése.

Vége az olcsó ivászatnak Skóciában
2018. Május 02. 05:00, szerda | Külföld

Vége az olcsó ivászatnak Skóciában

Az edinburghi parlament által hat éve elfogadott, de a hosszas jogi csatározások miatt csak kedden életbe lépett törvény alapján jelentősen emelkedett a kiskereskedelemben forgalmazott szeszfélék árának alsó határa.

Legalább 82 meghaltak alkoholmérgezésben Indonéziában
2018. Április 11. 09:00, szerda | Külföld

Legalább 82 meghaltak alkoholmérgezésben Indonéziában

Legalább nyolcvankét ember meghalt az indonéziai Jáva szigetén azt követően, hogy mérgezett alkoholt fogyasztott - közölte szerdán a helyi rendőrség.

Alkohol miatt történt a legtöbb baleset szilveszterkor
2018. Január 02. 07:22, kedd | Belföld

Alkohol miatt történt a legtöbb baleset szilveszterkor

Az alkoholfogyasztással összefüggő balesetek voltak többségben a mentők szilveszteri, újévi riasztásai között - mondta az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.

Sok víz, aszpirin, gyömbér – a magyar kardiológusok segítenek túlélni a szilvesztert
2017. December 31. 10:00, vasárnap | Helyi

A téli hónapokban 30 százalékkal emelkedik a szívinfarktus okozta halálozás, és eztovábbi 5-10 százalékkal nőkarácsonykor és újévkor.

Száraz november – egy hónap alkohol nélkül
2017. November 08. 08:21, szerda | Helyi

Száraz november – egy hónap alkohol nélkül

Idén is megtartják hazánkban a Száraz november nevű kezdeményezést.

Drogfüggőséghez vezethet az alkohol
2017. November 04. 18:00, szombat | Helyi

Drogfüggőséghez vezethet az alkohol

Az alkohol egyfajta kapudrogként nyithat utat más szenvedélybetegségek előtt, egy rendszeres alkoholfogyasztó például háromszor nagyobb eséllyel lesz kokainfüggő is.